Haber Detayı
19 Nisan 2018 - Perşembe 06:52 Bu haber 4268 kez okundu
 
Öz, “Büyükerşen Manavgat’ı görse ağlar”
Geçtiğimiz günlerde kendisini Manavgat Belediyesi’nde staj yapmaya davet eden Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen’e cevap veren Ak Parti Manavgat İlçe Başkanı Hasan Öz, “Ben Yılmaz Büyükerşen’e görüşü ne olursa olsun saygı duyarım. Eskişehir’i belli bir noktaya getirmiştir ama Başkan Sözen’in herhalde orada yaptım dediği stajı yarım kalmış. İnanın Yılmaz Büyükerşen Manavgat Belediyesi’ni görse oturur ağlar” dedi.
GÜNDEM Haberi
Öz, “Büyükerşen Manavgat’ı görse ağlar”

 

Geçtiğimiz günlerde kendisini Manavgat Belediyesi’nde staj yapmaya davet eden Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen’e cevap veren Ak Parti Manavgat İlçe Başkanı Hasan Öz, “Ben Yılmaz Büyükerşen’e görüşü ne olursa olsun saygı duyarım. Eskişehir’i belli bir noktaya getirmiştir ama Başkan Sözen’in herhalde orada yaptım dediği stajı yarım kalmış. İnanın Yılmaz Büyükerşen Manavgat Belediyesi’ni görse oturur ağlar” dedi.

Ak Parti Manavgat İlçe Teşkilatı tarafından düzenlenen İlçe Danışma Meclisi, MATSO Otogar Üstü Çok Amaçlı Toplantı Salonu’nda yapıldı. Toplantıya, Ak Parti İl Başkanı İbrahim Ethem Taş, Ak Parti İl Kadın kolları Başkanı Tülay BeşkonakÖzçay, Teşkilat Başkanı Ayhan Ataş, İlçe Koordinatörleri Berkant Yavuz, Ebubekir Avşar Ak Parti Manavgat İlçe Başkanı Hasan Öz, Gençlik kolları Başkanı Hasan Göktaş, Kadın kolları Başkanı Şeyda Ünal Karakaya ve yönetim kurulu üyeleri ile partililer katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okuması ile başlayan toplantının açılış konuşmasını Ak Parti Manavgat İlçe Başkanı Hasan Öz yaptı.

CHP’li Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen’in geçtiğimiz günlerde yaptığı basın açıklamasını hatırlatan Öz, kendisini belediyeye staj yapmaya davet eden Sözen’e seslenerek, “Kardeşim biz Recep Tayyip Erdoğan’nın yanında staj görüyoruz. Benim mahalle başkanlarım değil mahalle yönetimimdeki her hangi bir fert bile CHP’nin en iyi belediye başkanından bile daha iyi belediye başkanlığı yapar. Bu gün Türkiye’nin her noktasına gidin bir şehre girdiğinizde burası Ak Parti Belediyesi mi CHP Belediyesi mi inanın buna kendiniz karar verirsiniz sormadan karar verirsiniz. Ben daha geçenlerde İzmir’e gittim. Günah ya, Allah güzellik vermiş ama hizmet yok zihniyet bozuk şimdi bana sorduğu nasıl bir stajsa bu herhalde yarım kalmış bir staj olacak ki çünkü ben Yılmaz Büyükerşen’e görüşü ne olursa olsun saygı duyarım. Eskişehir’i belli bir noktaya getirmiştir ama Başkan Sözen’in herhalde stajı yarım kalmış eğitimi gibi. Gerçi eğitimi konusunda da bir bilgimiz yok. İnanın Yılmaz Büyükerşen Manavgat Belediyesini görse oturur ağlar” diye konuştu.

Sözen’in her toplantısında Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’e teşekkür etmesi gerektiğini ifade eden Öz, “Çünkü kangren haline gelmiş olan Manavgat’ın alt yapısını çözdük risk aldık çözdük” diye konuştu. Öz, partililere de seslenerek “Ama siz değerli partililerimiz ve mahalle sorumlularımız bu yapılan yatırımları anlatması lazım” dedi.

Konuşmasının devamında Manavgat’ta yapılan hizmet ve yatırımlar hakkında da bilgiler veren Öz şöyle devam etti:

“İlçe Tarım Müdürlüğü inşaatımız devam etmektedir.

Milli Emlak Müdürlüğü hizmet binası tamamlanarak halkımızın hizmetine sunulmuştur.

İlçe genelinde 1546 dersliğimiz olup bunların 400 tanesi son 4 yılda eğitimimize kazandırılmıştır. 1 tane okul inşaatımız devam etmekte olup 2 okulun inşaatına da en kısa zamanda başlanacaktır.

İlçe Gençlik Merkezi inşaatımız Ağustos ayında gençliğimizin hizmetine girecektir.

İlçe emniyetimize 13 araç kazandırılmış 275 kamera ile MOBESE sistemi tamamlanmıştır.

1 Aile sağlığı merkezi, 2 112 istasyonu hizmete girmiş olup, ilçe sağlık müdürlüğü 112 istasyonu ve aile sağlığı merkezi inşaatı bitirilmiştir. Hastanemize 23 yataklı yoğun bakım ünitesi ve 100 yataklı ek hizmet binası yapılmış tıbbi cihazlar alınmıştır.

106 mahallemizde 103 km kanalizasyon ve 1338 km içme suyu hattı bakımı yenilemesi ve tesisi yapılmıştır. Manavgat ve Kumköy arıtma yenilenmiş ve atıksu terfi merkezi yapılmıştır.

235 km satıh kaplama, 160 km sıcak asfalt yapılmış, bununla birlikte cadde ve bulvar düzenlemelerine 30 milyon harcanmıştır. 2 tane üst geçit 4 tane köprülü kavşak projesi tamamlanmıştır.

2 baraj bitirilmiş 3 baraj inşaatımızda devam etmektedir. 3 HES’imiz 8 tane de sulama tesisimiz faaliyettedir. İnşaatı devam eden 1 gölet, 1 HES, 3 tane de sulama tesisimiz bulunmaktadır. 6 baraj, 4 gölet, 10 sulama tesisi ve 24 derede ıslah projelerinde sona gelinmiş en kısa sürede başlanacaktır.

Sorgun mesire alanı 500 yataklı araştırma hastanesi ve yat limanı projelerinde sona gelinmiştir”.

MANAVGAT AK PARTİ İKTİDARI İLE TANIŞACAK

Ak Parti Antalya İl Başkanı Taş ise yaptığı konuşmada “Manavgat’a, Ak Parti dışında hiçbir parti hizmet etmedi. Allah’ın izni ile 2019’da Manavgat Ak Parti iktidarı ile tanışacak. Manavgat bizler için bu sebeplerden dolayı iki kat önem arz ediyor. 2019 için tüm teşkilatlarımızda başta ana kademe olmak üzere çalışmalar başladı. Bakın bugün herkes arayıp erken seçim sormaya ve konuşulmaya başladı. Bizim için hiç sorun yok. Biz her zaman olduğu gibi yerel ve genel seçimlere 19 İlçe teşkilatımızla birlikte hazırız. Bu yerel seçimde Allah’ın izniyle ilçemiz Ak Parti iktidarı ile tanışacak, zaten bu zaman kadar da Ak Parti dışında ilçeye hizmet eden olmadı. Hiçbir parti çıkıp ta biz hizmet ettik diyemez. Hasan Başkanımızda yatırımlardan bahsetti ben tekrar bunları anlatıp zamanınızı almayacağım bu yatırımların hepsi Büyükşehir Belediyesi ve Ak Parti iktidarının hizmetleridir. Allah’ın izni ile 2019’da Manavgat’ı Ak Parti iktidarı ile tanıştıracağız” dedi.

Ak Parti Manavgat Parti Danışma Meclisi toplantısı daha sonra basına kapalı olarak devam etti.

Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Öz,, “Büyükerşen, Manavgat’ı, görse, ağlar”,
Yorumlar
Haber Yazılımı