Haber Detayı
16 Aralık 2019 - Pazartesi 16:07 Bu haber 3146 kez okundu
 
Otobüs terminalinde uyuşturucu operasyonu
Antalya Şehirlerarası Otobüs Terminalinde uyuşturucu madde ticareti yapan, kullanan şahıs ve gruplara yönelik olarak yapılan operasyonlarda yakalananlardan dördü için adli işlem yapıldı.
ASAYİŞ Haberi
Otobüs terminalinde uyuşturucu operasyonu

Türkiye'nin önemli bir turizm şehri olan Antalya'da, özellikle yerli ve yabancı turistlerin geliş-gidiş yaptığı Antalya Şehirlerarası Otobüs Terminalinde uyuşturucu madde ticareti yapan, kullanan şahıs ve gruplara yönelik olarak yapılan operasyonlarda beş şahıs yakalandı.
Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde, Antalya Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından 26 Kasım- 10 Aralık 2019 tarihleri arasında; özellikle Poğaça ve Şeker kutusu içerisine saklanmış vaziyette uyuşturucu getiren şahıslar üzerinde operasyonlar gerçekleştirildi.
“Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Ticareti Yapmak ve Sağlamak” suçundan 3 olayda, 5 şahıs yakalanarak daralı 53,6 gram eroin,  daralı 72,2 gram skunk esrar maddesi, 92 adet ecstasy hap ve 2 adet sentetik ecza ele geçirildi. Yakalananlardan dört şüpheli hakkında adli işlem yapıldı.
“Kullanmak için Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Satın Almak, Kabul Etmek ve Bulundurmak” suçundan meydana gelen 10 olayda ise, 10 şahıs yakalanarak, daralı 34,9 gram eroin,  daralı 10,1 gram sentetik kannabinoid ve daralı 9,4 gram skunk esrar maddesi ve 10 adet ecstasy hap ele geçirildi. Yakalanan şüpheliler hakkında adli işlem yapıldı.
Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör: Erkam ŞAHİN
Etiketler: Otobüs, terminalinde, uyuşturucu, operasyonu,
Yorumlar
Haber Yazılımı