Haber Detayı
14 Mayıs 2020 - Perşembe 12:04 Bu haber 3542 kez okundu
 
Oto hırsızlığı yapan şahıs tutuklandı
Döşemealtı İlçe Emniyet Müdürlüğü Oto Hırsızlık Büro Amirliği görevlilerince yapılan çalışmalarda çalıntı araçla birlikte yakalanan şahıs tutuklandı.
ASAYİŞ Haberi
Oto hırsızlığı yapan şahıs tutuklandı

Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde Döşemealtı İlçe Emniyet Müdürlüğü Oto Hırsızlık Büro Amirliği görevlilerince yapılan çalışmalar neticesinde; Döşemealtı Bahçeyaka Mahallesinde park halinde bulunan S.Y. isimli şahsa ait aracın çalınması olayı ile ilgili şahısla yapılan görüşmede; aracını yaklaşık iki ay önce ikametinin önüne park ettiğini, 75 yaşında olduğunu ve sokağa çıkma yasağı olduğundan dolayı dışarıya çıkmadığını, bu sebeple aracını bir daha görmediğini, kontak anahtarının birinin kendisinde olduğunu diğer anahtarının nerde olduğunu bilmediğini beyan etti. Bahse konu çalıntı aracın bulunması için yapılan araştırmalar sonucu aracı çalan şüphelinin R.K. isimli şahıs olduğu ve şahsın kasten yaralama, evden hırsızlık, güveni kötüye kullanma, oto hırsızlığı, uyuşturucu veya uyarıcı madde bulundurma ve 6136 sayılı kanuna muhalefet etmek suçları olmak üzere toplam 13 adet suç kaydının olduğu belirlendi.

Şüpheli R.K. isimli şahıs çalıntı araç ile birlikte yakalanırken; yapılan görüşmede bahse konu aracı yaklaşık 15 gün önce kendisinin çaldığını, aracın kontak anahtarının sol ön kapı üzerinde takılı olduğunu ifade etti. Bahse konu çalınan araç Cumhuriyet Savcısınından alınan talimat doğrultusunda müştekisi ve yasal sahibi olan S.Y.‘ye teslim edildi. Cumhuriyet Başsavcılığınca işlemleri tamamlanan şüpheli R.K., sevk edildiği Sulh Ceza Mahkemesince tutuklanarak ceza evine teslim edildi.

Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör: Erkam ŞAHİN
Etiketler: Oto, hırsızlığı, yapan, şahıs, tutuklandı,
Yorumlar
Haber Yazılımı