Haber Detayı
10 Temmuz 2019 - Çarşamba 16:08 Bu haber 2096 kez okundu
 
Otel odasında turist çocuğa istismar
Geçen mayıs ayında tatillerini geçirmek üzere Manavgat’a gelen ve 5 yıldızlı bir otele yerleşen Rus turist ailenin 8 yaşındaki kız çocuğuna cinsel istismarda bulunduğu iddiası ile tutuklanan M.B.’nin Manavgat 2’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanmasına başlandı.
ASAYİŞ Haberi
Otel odasında turist çocuğa istismar

 

Geçen mayıs ayında tatillerini geçirmek üzere Manavgat’a gelen ve 5 yıldızlı bir otele yerleşen Rus turist ailenin 8 yaşındaki kız çocuğuna cinsel istismarda bulunduğu iddiası ile tutuklanan M.B.’nin Manavgat 2’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanmasına başlandı.

Geçen 8 Mayıs’ta yurtdışından Manavgat’a tatil yapmak amacıyla tek başına gelen M.B., yerleştiği otelde ailesi ile birlikte kalan 8 yaşındaki Rus turist E.Z.’ye cinsel istismarda bulunduğu gerekçesi ile tutuklandı.

Olay günü jandarmada ifade veren M.B., olay gecesi sarhoş olduğunu ve söylenilenleri hatırlamadığını belirtti. Uzman pedagoglar eşliğinde Antalya Çocuk İzlem Merkezi’nde (ÇİM) ifadesi alınan E.Z. ise kapının çalındığını, annesinin kapıyı açamadığını düşündüğünü bu nedenle kapıyı açtığı sırada yabancı bir adamın kendi üzerine yuvarlandığını birlikte yere düştüklerini söyledi. Yabancı adamın kendisini boynundan ısırdığını ve cinsel istismarda bulunduğunu ayrıntılarıyla anlatan E.Z., adamın bir süre sonra uyuduğunu söyledi. Annesinin odaya geldiğini ve otel görevlilerini çağırdığını belirten E.Z. çok korktuğunu anlattı. Küçük kızın annesi E.Z.’de verdiği ifadede odaya girdiğinde kızını çıplak gördüğünü ve yatağında yabancı bir adamın yattığını anlattı.

Jandarmada işlemleri tamamlanan M.B. savcılık sorgusunun ardından sevk edildiği sulh ceza hakimliği tarafından ‘çocuğun cinsel istismarı’ ve ‘kişiyi hürriyetinden yoksun kılma’ suçlarından tutuklandı. Manavgat Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede, şüphelinin olayla ilgili eylemleri tek tek anlatılarak, ‘çocuğun cinsel istismarı’, ‘kişiyi hürriyetinden yoksun kılma’ ve ‘basit yaralama’ suçlarından Manavgat 2’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde dava açıldı.

Olayla ilgili Manavgat 2’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davanın ilk duruşmasına tutuklu sanık M.B., tarafların avukatları ve sanık yakınları katıldı. Duruşmada ifade veren M.B., 8 Mayıs’ta otele geldiğini, akşam yemeğinden sonra animasyon ekiplerini izlediğini ve alkol aldığını anlattı. Gece saat 00:00 sıralarında odasına gidip yattığını söyleyen M.B., bir süre sonra güvenlik görevlisinin gelerek kendisini uyandırmaya çalıştığını uyanınca da onunla tartıştıklarını belirtip, “Bana, ‘bu odada ne arıyorsun’ dedi. Bende ‘burası benim odam’ dedim. Daha sonra kapıya gidip numarasına baktığımda kendi odamda olmadığını anladım. Hatta güvenlik görevlisine ‘ben buraya nasıl geldim’ diye sordum. Beni aşağıya indirdiler ve sonra jandarma geldi. Karakola gittik. Ben o odaya nasıl gittiğimi hatırlamıyorum” dedi. M.B., suçsuz olduğunu ve beraatini istedi.

Duruşmada söz alan sanık avukatı da müvekkilinin suçsuz olduğunu anlatarak, “Yabancı turistler sigorta şirketlerinden tazminat olmak için bu tip olayları fırsat görüyor. Otel yetkilileri de, otellerin isimleri internet sitelerinde çıkmasın diye turistlere yardımcı oluyor. Müvekkilim bu olayda bahsedilen suçu işlememiştir. Raporda cinsel istismar bulgusu yoktur, mağdurun annesinin ifadesi çelişkilidir. Müvekkilim, bu olay nedeniyle iflas etme aşamasına gelmiştir. Müvekkilimin tahliyesini ve beraatını talep ediyorum” dedi.

Duruşmada E.Z.’nin avukatı ise, sanığın cinsel istismar suçunu işlediğinim sabit olduğunu belirterek cezalandırılmasını talep etti.

Verilen aranın ardından kararını açıklayan mahkeme heyeti, sanık M.B.’ın ‘kişinin hürriyetinden yoksun kılma’ suçundan tahliyesine, ‘çocuğun cinsel istismarı’ suçundan tutukluluk halinin devamına, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın duruşmaya katılmasına karar verdi. Dava, dosyadaki eksiklerin giderilmesi için ileri bir tarihe ertelendi.

Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Otel, odasında, turist, çocuğa, istismar,
Yorumlar
Haber Yazılımı