Haber Detayı
21 Şubat 2021 - Pazar 09:23 Bu haber 863 kez okundu
 
Ormanlar çöplerden temizleniyor ​
Gerek yaban hayatını gerekse orman ekosistemini olumsuz yönde etkileyen ormanlık alanlara atılan atıklar Antalya Orman Bölge Müdürlüğü ekip ve makinalarıyla temizleniyor.
YAŞAM Haberi
Ormanlar çöplerden temizleniyor ​

Ülkemizin akciğeri olan ormanlık alanlarımızı kirleterek insan sağlığını olumsuz yönde etkileyen atıklardan kurtulmak amacıyla Antalya Orman Bölge Müdürlüğü 'Temiz ve Yaşanabilir Ormanlar' anlayışıyla temizlik çalışmaları yapıyor. 

Antalya Orman Bölge Müdürlüğü, Konyaaltı Orman İşletme Müdürlüğü, Kırkgöz Orman İşletme Şefliği, Yalınlı Mevkiindeki ormanlık alanlar çöplerden arındırılarak temiz bir görüntüye ulaştırıldı. Temizlik çalışmaları Antalya Bölge Müdürlüğüne ait iş makineleri ve personellerle yürütülüyor. Bir adet TIR, iki adet kamyon, İki adet kepçe ve personelle gönüllülük esasına göre yürütülen temizlik çalışmaları imkânlar ölçüsünde daha geniş alanlarda yaygınlaştırılacak.
Orman Bölge Müdürü Vedat Dikici, temizlik konusunda duyarlı olan vatandaşlara teşekkür ederken, ormanlık alanların temizliği konusunda daha hassas davranılması gerektiğine dönük temennilerini dile getirdi.

 

Kaynak: (AT) - Alper TAMER Editör: Erkam ŞAHİN
Etiketler: Ormanlar, çöplerden, temizleniyor, ​,
Yorumlar
Haber Yazılımı