Haber Detayı
01 Haziran 2018 - Cuma 09:35 Bu haber 4665 kez okundu
 
Orman yangınlarına karşı tedbirler alındı
Manavgat İlçe Orman Yangınlarıyla Mücadele Komisyonu Manavgat Kaymakamlığında İlçe Kaymakamı Dr. Mustafa Yiğit başkanlığında toplantı gerçekleştirildi.
GÜNDEM Haberi
Orman yangınlarına karşı tedbirler alındı

 

Manavgat İlçe Orman Yangınlarıyla Mücadele Komisyonu Manavgat Kaymakamlığında İlçe Kaymakamı Dr. Mustafa Yiğit başkanlığında toplantı gerçekleştirildi.

Yaz sezonu başlaması nedeniyle, Manavgat ve çevresinde yaşanması muhtemel orman yangınlarının önlenmesi, yangın sırasında alınacak tedbirler ve yapılması düşünülen çalışmalar hakkında görüşüldüğü, kurumlar arası koordinasyon ve sorumluluklar ile ilgili önemli kararların alındığı toplantıda özellikle orman yangınları konusunda vatandaşların bilgilendirilmesi, bilinçlendirilmesi ve orman yangınlarına karşı farkındalık oluşturulması konuları ele alındı. Manavgat Kaymakamı Dr. Mustafa Yiğit “Toplantıda olabildiği kadar orman yangınına sebep olabilecek konularda alınabilecek önlemleri ve orman yangını olduğunda neler yapılması gerektiği konusunda bütün kurum ve kuruluşlara düşenleri değerlendireceğiz. Allah göstermesin ama oluşacak bir yangın durumunda, kimlerin nasıl ve ne şekilde müdahale edeceği, hangi kurum ve kuruluşların araç ve gereçlerinden nasıl faydalanılması gerektiği konusunda da görev bölümü yapılması karalaştırıldı. Orman yangınlarını inşallah ilçemizde ve ülkemizde hiç yaşamayız temennisinde bulunuyorum.” diye konuştu. Toplantıya; İlçe Jandarma Komutanı, İlçe Emniyet Müdürü, İlçe Müftüsü, İlçe Milli Eğitim Müdürü, İlçe Sağlık Müdürü, İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü, İlçe DSİ Şube Müdürü, İlçe Liman Başkanı,  İlçe Orman İşletme Müdürü, Taşağıl Orman İşletme Müdürü, Köprülü Kanyon Milli Park Şefi, CK Akdeniz E.D.A.Ş. Müdürü, Antalya Büyükşehir Belediyesi Manavgat İtfaiye Müdürü, Manavgat Belediyesi Zabıta Müdürü, Bölge Trafik Denetleme İstasyon Amiri, İlçe Türk Telekom Müdürlüğü yetkilisi katıldı.

Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Orman, yangınlarına, karşı, tedbirler, alındı,
Yorumlar
Haber Yazılımı