Haber Detayı
10 Ağustos 2018 - Cuma 13:02 Bu haber 6286 kez okundu
 
Onların hayatını kurtarabilirsiniz
Türkiye’de lösemili ve kanserli çocukların tedavisinin yapılması için çalışan bir dernek olan Lösemili Çocuklar Sağlık ve Eğitim Vakfı (LÖSEV), 21-24 Ağustos tarihleri arasında idrak edilecek olan Kurban Bayramı’nda, hayırsever vatandaşların bağışlarını bekliyor. “Bağışlarınızla lösemili ve kanserli çocuklarımızın hayatını kurtarabilirsiniz” diyen LÖSEV Antalya İl Koordinatörü Tutku Canıdar, “Vekaleten kesilen kurban veya Kurban Bayramı bağışlarınızın her lokmasının, her kuruşunun yerini bulması ve hayat kurtarması için tüm gücümüzle çalışıyoruz. Her kurban, lösemili çocuklara can” dedi.
GÜNDEM Haberi
Onların hayatını kurtarabilirsiniz

Yaklaşan Kurban Bayramı öncesi lösemili ve kanserli çocukların tedavisinde kullanılmak üzere vekaleten kurban kesimi ve bağış kampanyasını yürütmek amacıyla gazetemiz Nehir’i ziyaret eden LÖSEV Antalya İl Koordinatörü Tutku Canıdar, Manavgat halkından bu yıl Kurban Bayramı’nda LÖSEV’e bağış yapmalarını istedi. Bayram öncesi LÖSEV adını kullanarak kapı kapı gezen veya cadde başlarında insanların önünü keserek para isteyen ve gazete, dergi ile çeşitli materyalleri satan kişi ve kişilere itibar edilmemesini de isteyen Canıdar, LÖSEV’in sadece banka şubelerinden, internet üzerinden online, PTT şubelerinden, telefon ile ve bizzat ofislerin ziyaret edilmesi ile bağış topladığını söyledi. Canıdar, “Kapınıza gelip LÖSEV adına gazete satmaya, sahte makbuzlarla bağış toplamaya çalışan kişilere itibar etmeyiniz, palyaço kıyafetiyle veya maske takmış lösemili çocuk görünümüyle sokakta size LÖSEV adına bir şeyler satmak isteyenlere inanmayınız. Organize şekilde hareket eden, topladıkları bağışları kendi çıkarları doğrultusunda kullanan bu çetelere karşı dikkatli olunuz. Dolandırıcıları 155 Polis İmdat’a ve LÖSEV ihbar hattına bildiriniz. Çünkü LÖSEV asla sokakta para toplamaz, parayla gazete satmaz ve kapınıza gelerek bağış istemez” dedi.

LÖSEV’in 11 yıldır dini usullere uygun olarak kurban kesimi yaptığını ve kurban etini dağıttığını belirten Canıdar, “Diyanet İşleri Başkanlığının icazet, cevaz ve esasları doğrultusunda Kurban Bayramı’nda LÖSEV’e vekalet vererek kurbanlarınızı dini usullerle kestirebilir, bağışlarınızla lösemili ve kanserli çocuklarımızın hayatını kurtarabilirsiniz” dedi.

Kurban Bayramı’nda kurbanların, bayramın 1, 2 ve 3. günlerinde hijyenik et kombinalarında din görevlisi, veteriner hekim ve noter huzurunda vekaletlerin verilerek dini vecibe ve dualarla kesildiğini belirten Canıdar, “Kesilen kurban etlerinin bir kısmı dinlendirilerek bayramdan hemen sonra lösemili ve kanserli çocuklara dağıtılmaktadır. Etlerin diğer kısmı hemen tüketilemeyeceği için kesen kurumlara emanete verilmekte ve Diyanet İşleri Başkanlığı'nın sözlü ve yazılı cevaz ve icazetleri doğrultusunda hareket edilmektedir. Vakfımızın tek amacı, hiçbir çocuğumuzu kaybetmemek, 100 tedavi başarısını yakalamaktır. LÖSANTE Çocuk ve Yetişkin Hastanesi, LÖSEV Kolejleri, köyümüz ve LÖSEV Onkoloji Kentimiz ile bunu sağlamaya çalışıyoruz. Sayıları 30 bini aşan hastalarımıza yaptığımız maddi, sosyal ve psikolojik yardımlarla iyileşen her çocuğumuz ve yüzü gülen her annemiz bağışçılarımızın eseri olacaktır” dedi.

LÖSEV’de kurban bedelinin 920 lira olduğunu belirten Canıdar, “Bağışçılarımıza, bağışları alındıktan sonra ve kurbanları kesildikten sonra olmak üzere iki defa bilgilendirme yapılacak. Bu nedenle bağışçılarımıza ulaşabilmemiz için iletişim bilgilerini, cep telefonu numaralarını ve e-posta adreslerini bize eksiksiz olarak iletmeleri gerekmekte” diye konuştu.

Lösemi ve kanser hastalarının tedavisinde kullanılan ilaçların çocukların vücut savunmalarını yok ettiğinden dolayı sadece bayramlarda değil yılın 12 ayıda et ve diğer gıdalarla beslenmesi gerektiğini ifade eden Canıdar, “Kurban Bayramında sadece vekaleten kurban değil aynı zamanda maddi bağışları da kabul ediyoruz. Lösemili ve kanserli çocuklarımızın tamamen parasız tedavi alarak iyileşmeleri için maddi bağışlara da ihtiyaçları var. İlaç, kan, ilik bulamayan, hastanede yatacak ve tedavi olacak parası olmayan bir hastaya "sana maddi yardım yapamam, sadece et verebilirim," demek doğru değildir. Onun hayatını kurtarmak ve anne babasının yüzünü güldürmekte en güzel ibadettir” diye konuştu.

Vatandaşların bağışlarını; www.losev.org.tr internet adresinden Kurban Bayramı Bağışı linkinden, tüm bankaların şube ve atm’lerin bağış ekranından, PTT şubelerinde 120660 nolu posta çeki hesabından, telefonla kredi kartından ve İsmet Gökşen Caddesi No: 11/7 Muratpaşa Antalya adresinde bulunan LÖSEV Antalya ofisinde elden nakit veya kredi kartı ile yapabileceğini belirten LÖSEV Antalya İl Koordinatörü Tutku Canıdar, “Vekaleten kesilen kurban veya Kurban Bayramı bağışlarınızın her lokmasının, her kuruşunun yerini bulması ve hayat kurtarması için tüm gücümüzle çalışıyoruz. Lösemili ve kanserli çocuklarımızın, yetişkin hastalarımızın iyileşmeleri için taze et ve et ürünlerini 12 ay boyunca dağıtıyor, yediriyoruz. Hiçbir çocuğumuzu, ailemizi incitmeden, gururunu kırmadan en güzel şekilde kurban etlerinin sağlıklı bir şekilde sofralarında yer alması için titizlikle çalışıyoruz. En önemlisi LÖSEV ailesi olarak bağışlarınızla hayat kurtarıyoruz” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Onların, hayatını, kurtarabilirsiniz,
Yorumlar
Haber Yazılımı