Haber Detayı
02 Şubat 2019 - Cumartesi 10:26 Bu haber 3237 kez okundu
 
Ömür Ozan Çakal'dan süre uzatım uyarısı!
Manavgat İlçe Tarım ve Ormancılık Müdürlüğü tarafından Tütün ve Alkol Dairesi Başkanlığınca, satış belgelerinin süre uzatımı ve yeni başvuruları hakkında uyarıda bulunuldu.
YAŞAM Haberi
Ömür Ozan Çakal'dan süre uzatım uyarısı!

 

Manavgat İlçe Tarım ve Ormancılık Müdürlüğü tarafından Tütün ve Alkol Dairesi Başkanlığınca, satış belgelerinin süre uzatımı ve yeni başvuruları hakkında uyarıda bulunuldu.

Manavgat İlçe Tarım ve Ormancılık Müdürü Ömür Ozan Çakal tarafından yapılan açıklamada;" Tütün mamulü ve alkollü içki satışı / sunumu yapan kişiler adına düzenlenmiş olan ve 31/12/2018 tarihi itibariyle geçerliliğini koruyan satış / sunum uygunluk belgeleri için 2019 yılı süre uzatım işlemi 02/01/2019 - 01/04/2019 tarihleri arasında yapılacaktır. Bakanlığımız Tütün ve Alkol Dairesi Başkanlığınca, satış belgelerinin süre uzatımı ve yeni başvuruların alımının, 01/04/2019 günü mesai bitiminde bittiğini bildirdiğinden ilgililerin mağdur olmaması için başvurularını bu tarihten önce belediye ruhsatı aslı ve fotokopisi, banka dekontu ve eski almış olduğu belgeler ile birlikte sonlandırmalarında yarar bulunmaktadır. Süre uzatım işlemi ve yeni belge başvuruları, Bakanlığımız il/ilçe müdürlükleri tarafından kabul edilecektir" dedi.

SÜRE UZATIM İŞLEMİ YAPMAYANLAR CEZALANDIRILACAK

İlçe Müdürü Çakal, “Satış belgeleri için 01 Nisan 2019 Pazartesi günü mesai saati sonuna kadar süre uzatım işlemi yapılmadığı takdirde, anılan tarihten sonra ürün (tütün mamulü, alkol ve alkollü içki) satın alınması mümkün olmayacak ve satıcıların mevcutlarında bulunan ürünleri Nisan ayı sonuna kadar tasfiye etmeleri zorunlu olacaktır. Nisan ayının sona ermesini müteakip ürün satışına devam edildiğinin tespiti halinde 4733 sayılı Kanunun 8inci maddesinin beşinci fıkrasının ilgili bentleri gereğince idari para cezası yaptırımı uygulanacak ve aynı maddenin dokuzuncu fıkrası kapsamında, satışa sunulan ürünlerin mülkiyeti kamuya geçirilecektir. Faaliyetine devam etmesine rağmen süre uzatım işlemi yapmaması nedeniyle satış belgesi geçerliliğini yitirecek olan satıcıların (alkollü içki satıcıları için uygulanan mesafe şartı dahil) güncel mevzuat hükümlerine uygun olarak yeniden satış belgesi başvurusunda bulunması gerekecektir” dedi.

BİREYSEL SULAMA SİSTEMLERİ DESTEKLEMESİ

Ayrıca, Bakanlığımız Kırsal Kalkınma Destekleri kapsamında Bireysel Sulama Sistemlerinin Desteklenmesi Uygulama Rehberi yayımlanmıştır diyen Manavgat İlçe Tarım ve Ormancılık Müdürü Çakal ;" Konu hakkında bilgi almak isteyen üreticilerimiz İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğümüze uğrayacakları gibi Antalya İl Tarım ve Orman Müdürlüğümüzün internet sitesindeki Duyurular bölümünden yararlanabilirler" şeklinde konuştu.

Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Ömür, Ozan, Çakal'dan, süre, uzatım, uyarısı!,
Yorumlar
Haber Yazılımı