Haber Detayı
05 Eylül 2019 - Perşembe 15:39 Bu haber 1885 kez okundu
 
Okul servis sürücülerine bilgilendirme toplantısı
09 Eylül 2019 pazartesi günü başlayacak 2019-2020 eğitim öğretim yılı öncesi, okul servis araçları sürücülerine yönelik Antalya İl Jandarma Komutanlığı Trafik Timleri tarafından bilgilendirme ve eğitim toplantısı düzenlendi. Toplantıda sürücülere, taşımacılıklarını yaptıkları öğrencilerin müşteri değil, gelecek nesillerimiz olan çocuklarımızın olduğu bilinci ile hizmet verilmesi gerektiği ifade edildi.
EĞİTİM Haberi
Okul servis sürücülerine bilgilendirme toplantısı

2019-2020 eğitim öğretim yılı 09 Eylül 2019 pazartesi günü başlıyor. Öğrencilerin evleri ile okulları arasında güvenli bir şekilde seyahat edebilmeleri amacıyla Jandarma ve Emniyet Teşkilatı okul servis araçlarının sürücülerine yönelik eğitim ve bilgilendirme toplantıları düzenliyor.

Okul servis araç sürücülerinin bilgilendirme ve eğitim toplantıları kapsamında; Manavgat Servisçiler Odasına kayıtlı okul servis sürücülerine, Manavgat Şoförler Odası Toplantı Salonu’nda Antalya İl Jandarma Komutanlığı Trafik Timlerince bilgilendirme ve eğitim toplantısı düzenlendi. Toplantıya Manavgat İlçe Jandarma Komutanlığı, Manavgat Trafik Bölge Amirliği ve Toplum Destekli Polislik görevlileri de katıldı.

Toplantıda sürücülere ‘Okul Servis Araçları Hizmet Yönetmeliği’ hakkında açıklama yapılırken, sürücülerin ve araçlarda görevli rehberlerin çalışma şekil ve kuralları ile servis araçlarında olması gereken nitelikler ve uyulması gereken kurallar hakkında bilgiler verildi.

Toplantıda sürücülere, taşımacılıklarını yaptıkları öğrencilerin müşteri değil, gelecek nesillerimiz olan çocuklarımızın olduğu bilinci ile hizmet verilmesi gerektiği ifade edildi.

Bilgilendirme ve eğitim toplantısı, sunumun ardından sürücülerin sorularının cevaplanması ile sona erdi. Toplantıda ayrıca sürücülere bilgilendirici broşür dağıtımı yapıldı.

Antalya İl Jandarma Komutanlığı Trafik Timi görevlilerince yapılan açıklamada; “Milli Eğitim Bakanlığına bağlı ilk ve orta dereceli okullarda 2019-2020 eğitim ve öğretim yılı 09 Eylül 2019 pazartesi günü başlayacak ve 19 Haziran 2020 Cuma günü sona erecektir.

İçişleri Bakanlığınca eğitim ve öğretim yılı boyunca okul servis araçlarının karıştığı trafik kazalarıyla mücadele etmek ve taşımacılık faaliyetlerinin disiplin altında tutulmasını sağlamak amacıyla her eğitim ve öğretim döneminde okul servis araç sürücülerine yönelik eğitimler verilmekte ve araçlar denetlenmektedir.

Bu kapsamda 2019-2020 yılı eğitim öğretim yılı başlamadan önce Antalya İl Jandarma Komutanlığı Trafik Timlerince okul servis araçları ve sürücülerine yönelik eğitim ve bilgilendirme faaliyetleri kapsamında 167 okul servis sürücüsüne eğitim verilmiştir.

2019-2020 eğitim döneminde okul servis sürücülerine yönelik eğitimi ve denetimleri bundan sonra da devam edecektir” denildi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Okul, servis, sürücülerine, bilgilendirme, toplantısı,
Yorumlar
Haber Yazılımı