Haber Detayı
06 Ağustos 2018 - Pazartesi 12:16
 
Okul servis şoförü ve rehber personele eğitim
Revize edilerek yenilenen Okul Servis Araçları Yönetmeliği kapsamında zorunlu tutulan şoför ve rehber eğitimleri Manavgat Servisçiler Odası gözetiminde Halk Eğitim Müdürlüğü tarafından gerçekleştirildi.
YAŞAM Haberi
Okul servis şoförü ve rehber personele eğitim

2018-2019 eğitim öğretim yılı öncesinde, revize edilerek yenilenen okul servis araçları yönetmeliği kapsamında zorunlu tutulan şoför ve rehber personel eğitimi Manavgat Halk eğitim Merkezi ve Manavgat Servis Aracı İşletmecileri Esnaf Odası işbirliğinde gerçekleştirildi.

Düzenlenen eğitim ile ilgili bilgi veren Manavgat Halk Eğitim Merkezi Müdürü Hüseyin Geyikoğlu, “Ekim 2017 yılında güncellenen okul servis araçları yönetmeliği ve MEB hayat boyu öğrenme müdürlüğü modül programları doğrultusunda Manavgat Servisçiler odası ile iş birliğinde Manavgat’ta okul servisi sürücü ve sahipi olan vatandaşlarımızı modül program gereğince 30 ders saatlik okul servis araçları sürücü eğitimlerine Nisan 2018’de başladık. 5 Grupta 444 sürücüye eğitim vererek belgelendirdik.  Ayrıca Temmuz 2018 ayındada okul taşıtları rehber personellerine eğitim verdik. 31 Temmuz tarihi itibariyle ise eğitimler tamamlandı. Bu kursada 200 kursiyer katıldı. Talep gelmesi durumunda bundan sonrada eğitimlerimiz Servisçiler odası iş birliği ile devam edecektir” dedi. Düzenlenen eğitimle ilgili konuşan Manavgat Servis Aracı İşletmecileri Esnaf Odası başkanı Mustafa Aydın ise, “2017 yılının Ekim ayında revize edilen Okul Servis Araçları Yönetmeliği ve Meb Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü Programları kapsamında Öğrenci Servis Taşımacılığı yapacak şoför ve Okul öncesi ile İlköğretim taşımasında bulundurulması gereken rehber personellerin, Okul Servis Araç Sürücüleri Eğitim kursuna katılarak Sertifika almaları zorunlu hale getirilmiştir. Bu çerçevede Manavgat Servis Aracı işletmecileri Esnaf Odası Olarak gerekli girişimleri yapılıp üyelerimizin rahat bir ortamda kursa katılımları sağlanarak, 31.07.2018 tarihi itibari ile kurs eğitimleri tamamlanmıştır. Bu süreçte kurs için bizlerden desteklerini esirgemeyen Halk Eğitim Müdürlüğüne Manavgat Endüstri Meslek Lisesi Müdürlüğüne, üyelerimizi sıkmadan ders veren öğretmenlerimize teşekkür ediyorum. Bundan sonraki süreçlerde ise Şoför ve Rehber personel Eğitim Sertifikaları için başvuracak kişiler ile mevcut üyelerimizden katılamayanlar için Odamız sekreterliğinde yeni kayıtlar devam edecektir. Kurs ile alakalı bilgi almak isteyenler 743 21 83 no'lu Odamız irtibat telefonundan bilgi alabilirler.2018-2019 Eğitim ve Öğretim yılında Şoför ve Rehber personellerimizin tüm gerekli olan sertifikaları ile Servis araçlarımızın tüm teçhizatları ve teknik donanımları, yönetmeliklerimiz kapsamında eksiksiz bir şekilde hazırlanarak, taşımadan yararlanacak olan tüm öğrenci velilerimizin hizmetlerine sunulacaktır” dedi.

Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Okul, servis, şoförü, ve, rehber, personele, eğitim,
Yorumlar
Haber Yazılımı