Haber Detayı
08 Kasım 2020 - Pazar 13:35 Bu haber 2945 kez okundu
 
Oktay'dan çizgi roman daveti
Manavgat İlçe Halk Kütüphanesi Müdürü Hidayet Oktay, bütün dünyayı etkisi altına alan Coronavüris (Covid 19) günlerinde kitap okuma oranlarında belirgin oranda artış olduğunu belirtti.
YAŞAM Haberi
Oktay'dan çizgi roman daveti

Bütün dünyayı etkisi altına alan Coronavüris (Covid 19) günlerinde insanlarımızın en büyük ve etkili zaman geçirme aracının kitap okumak olduğunu açıklayan Manavgat İlçe Halk Kütüphanesi Müdürü Hidayet Oktay; "Yapılan son araştırmalarda kitap okuma oranları belirgin oranda artmıştır. Kütüphanecilerin şöyle bir özdeyişi vardır. ‘Her kitabın bir okuru her okurun da bir kitabı vardır’ yeter ki bu kitap ile okuru bir araya getirebilelim. Biz kütüphane müdürlüğü olarak korana günlerinde vatandaşlarımızın kitap okumaları için hizmetlerimizi kesintisiz sürdürmekteyiz" dedi.  

Oktay açıklamasının devamında; "Korana günlerinde en ilgi gören kitaplar ise kütüphanemizde bulunan çizgi roman kütüphanesindeki kitaplar oldu. Bütün kitaplar ilgililerince en az birkaç kez okundu. Çizgi roman kütüphanemizdeki dermemizi geliştirmek için bağışlar bekliyoruz. Bu bağlamda İstanbul’dan Yüksek Mimar Çetin Yalçın bey bizlere elini uzattı. Göndermiş olduğu elli dört adet çizgi roman (Çoğunluğu Tex olmak üzere çeşitli kitaplar) müdürlüğümüze ulaştı. Kitapları okurları ile buluşturmak için çizgi roman meraklılarımızı kütüphanemize bekliyoruz. Bizlere çok uzaklardan yardım elini uzatan Çetin Yalçın Bey’e de sonsuz teşekkürler. Yine bütün vatandaşlarımızdan çizgi roman bağışlarını bekliyoruz. Pandemide en iyi vakit geçirme uğraşı, sizi yormadan okuyacağınız çizgi romanlardır" ifadelerini kullandı.

Kaynak: (AT) - Alper TAMER Editör:
Etiketler: Oktay'dan, çizgi, roman, daveti,
Yorumlar
Haber Yazılımı