Haber Detayı
18 Ocak 2018 - Perşembe 08:36 Bu haber 1031 kez okundu
 
Öğrencilere ‘Öfke Yönetimi’ semineri
Başarı Koleji 1, 2 ve 3.sınıf öğrencilerine yönelik olarak PDR Uzmanı Hatice Yılmaz tarafından "Öfke Yönetimi" semineri verildi.
EĞİTİM Haberi
Öğrencilere ‘Öfke Yönetimi’ semineri

 

Başarı Koleji 1, 2 ve 3.sınıf öğrencilerine yönelik olarak PDR Uzmanı Hatice Yılmaz tarafından "Öfke Yönetimi" semineri verildi.

Seminerde normal bir duygu olan öfkenin tanımı, ne gibi durumlarda öfkelenildiği, öfkelenildiğinde neler yapılması gerektiği, öfkeli kişilerin karşılarındaki kişilere nasıl göründükleri, öfkeyi kontrol altına almak için neler yapılmasıyla ilgili konular işlendi.

'Öfke Nedir?', 'Öfkenin Doğası', 'Neden Öfkeleniriz?', 'Vücudun Öfkeye Verdiği Tepkiler', ''Öfkeyi Doğru Olarak İfade Edebilmek', 'Öfke Kontrol Yöntemleri' gibi soruların cevabının verildiği seminerde, öfkelendiğimizde uygulamamız gereken 3D kuralından (Dur- Düşün- Davran)  ve başvuracağımız fiziksel, zihinsel ve davranışsal yöntemlerden bahsedildi.

Seminer ile ilgili bilgi veren Rehber Öğretmeni Hatice Yılmaz, “Hayatımızın her alanında yer alan annemizle babamızla, kardeşimizle, öğretmenimizle ya da arkadaşımızla aramızı açan bir misafir düşünelim. Öyle bir misafir ki her yerde hayatımızı zorlaştırıyor. Bu misafiri kabul eder miyiz? Kim ister ki? Dolayısıyla ‘ÖFKE’ böyle bir misafir işte! Biz de bu seminerde öğrencilerimizle beraber yapılan rahatlama – nefes egzersizleri, videolar, hikaye ve drama etkinlikleriyle bu konulara değindik” dedi.

Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör: Büşra GÜLER
Etiketler: Öğrencilere, ‘Öfke, Yönetimi’, semineri,
Yorumlar
Haber Yazılımı