Haber Detayı
11 Eylül 2017 - Pazartesi 11:24 Bu haber 2350 kez okundu
 
Öğrenciler hünerlerini gösterdi
‘Avrupa Uyum Çalışmaları ve İyi Eğitimli Personelin İstihdamı’ isimli Erasmus+ projesi kapsamında düzenlenen ‘Avrupa Lezzetleri Yemek Yarışması’nda’ Ankara Elmadağ Hasanoğlan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri birinci oldu.
EĞİTİM Haberi
Öğrenciler hünerlerini gösterdi

Manavgat Şule Muzaffer Büyük Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin Bulgaristan, Polonya, İspanya ve Romanya’dan okullarla birlikte yürüttüğü ‘Avrupa Uyum Çalışmaları ve İyi Eğitimli Personelin İstihdamı’ isimli Erasmus+ projesi kapsamında  ‘Avrupa Lezzetleri Yemek Yarışması’ düzenlendi. Çolaklı turizm bölgesinde bulunan Kamelya Collection Exclusive Hotels’de gerçekleştirilen yarışmaya Manavgat Şule Muzaffer Büyük Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Fethi Yılmaz Sezer Büyük Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Evliya Çelebi Büyük Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’yle birlikte, Aksaray, Ankara, Ordu, Diyarbakır ve Adana'daki 8 meslek lisesinden 24 öğrenci katıldı.

Yarışmada öğrenciler 2 grup halinde, projeye katılan İspanya, Romanya, Polonya ve Bulgaristan’a ait yemek menüleri hazırladı. Yarışmaya katılan okulların öğrencileri, İspanya, Romanya, Polonya ve Bulgaristan kültürlerine ait "başlangıç, ana yemek ve tatlıları" hazırlamak için yarıştı. Hazırlanan yemeklere sunum, lezzet ve dekor olmak üzere 3 ayrı kategoride puan verildi. Yarışmada, Elmadağ Hasanoğlan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi kremalı Rumen çorbası, Polonya et dolması ve Polonya tatlısıyla 89,75 puan alarak birinci, Ünye Mesleki Teknik Anadolu Lisesi 82 puanla ikinci, Aksaray Uluırmak Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’de 70 puanla üçüncü oldu.

Yarışmanın birincisi olan Hasanoğlan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nden Betül Özgür ana yemek olarak sundukları Polonya et dolmasının çok lezzetli ve yapımının da oldukça basit olduğunu anlattı. Yarışmada birinci oldukları için ekip arkadaşlarıyla birlikte çok mutlu olduklarını anlatan Özgür, kendilerine destek veren herkese teşekkür etti.

Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Öğrenciler, hünerlerini, gösterdi,
Yorumlar
Haber Yazılımı