Haber Detayı
08 Ekim 2019 - Salı 13:32 Bu haber 1010 kez okundu
 
Oğlunun borcu için cezaevine girdi
ANTALYA’da yol kontrolünde jandarma tarafından yakalanan Münevver K. oğlunun ödeyemediği 8 bin 300 liralık borcuna kefil olup verdiği ödeme taahhütnamesine uymadığı için tutuklanarak cezaevine gönderildi.
ASAYİŞ Haberi
Oğlunun borcu için cezaevine girdi

Ankara’da yaşayan Münevver K., geçtiğimiz yıl, oğlunun ödeyemediği borcuna kefil olarak ödeme taahhütnamesi imzaladı. Ödeme taahhütnamesine uyulmaması sebebiyle alacaklı tarafından Ankara’da hakkında İcra Ceza Mahkemesi’nde dava açılan Münevver K. hakkında yakalama kararı çıkarıldı. Polis tarafından yakalanarak adliyeye sevk edilen Münevver K.’ya yaklaşık 8 bin 300 liralık borcu ödemesi için 10 gün süre verildi ve borcun yine ödenmemesi durumunda 90 gün süreyle tazyik hapis cezası verileceği belirtildi.

Oğlunun borcu ödediğini düşünen Münevver K. geçen Cumartesi günü sabaha karşı 03:00 sıralarında akrabalarını ziyaret amacıyla Antalya’ya gelirken, bindiği otobüs Manavgat ilçesinin Hacıobası Mevkii’nde müşterek yol kontrol uygulama noktasında durduruldu. Yapılan kimlik kontrolünde Münevver K. hakkında yakalama kararı bulunduğundan jandarma tarafından gözaltına alındı.

Jandarmadaki işlemleri tamamlanan dün öğleden sonra Manavgat Adliyesi’ne sevk edildi. Münevver K. savcıya verdiği ifadede oğlunun borcuna kefil olduğu ve ödeme taahhütnamesi imzaladığını belirtti. Ekonomik sıkıntı nedeniyle borcu ödeyemediklerini belirten Münevver K. faizleriyle birlikte yaklaşık 8 bin 300 lira tutarındaki borç için daha önceden polis tarafından gözaltına alındığını ve kendisine süre verildiğini söyledi. Oğlunun kendisine borcu ödeyeceğini söylediğini kaydeden Münevver K., “Ben bu borcun oğlum tarafından ödendiğini sanıyordum. Bana öyle söylemişti. Çok şaşkınım” dedi.

Münevver K. sorgusunun ardından hakkında verilen 90 günlük ‘tazyik hapis’ cezası için tutuklanarak Alanya cezaevine gönderildi.

Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör: Erkam ŞAHİN
Etiketler: Oğlunun, borcu, için, cezaevine, girdi,
Yorumlar
Haber Yazılımı