Haber Detayı
03 Aralık 2018 - Pazartesi 17:19 Bu haber 3642 kez okundu
 
Oğlunu görünce gözyaşlarına hakim olamadı
Geçtiğimiz Cuma günü Taşağıl’da meydana gelen olayda kavga ettiği Hakan Akdoğan’ı bıçakla yaralayarak ölümüne sebep olması nedeniyle tutuklanan Türkmenistan uyruklu R.N., Akdoğan’ı kendisini korumak için öldürdüğünü iddia ederken, Manavgat Adliyesi önünde bekleyen anne N.N., oğlunun jandarmaların arasında götürülmesini gördüğü zaman gözyaşlarını tutamadı.
ASAYİŞ Haberi
Oğlunu görünce gözyaşlarına hakim olamadı

 

Geçtiğimiz Cuma günü Taşağıl’da meydana gelen olayda kavga ettiği Hakan Akdoğan’ı bıçakla yaralayarak ölümüne sebep olması nedeniyle tutuklanan Türkmenistan uyruklu R.N., Akdoğan’ı kendisini korumak için öldürdüğünü iddia ederken, Manavgat Adliyesi önünde bekleyen anne N.N., oğlunun jandarmaların arasında götürülmesini gördüğü zaman gözyaşlarını tutamadı.

Taşağılda işlenen cinayetin faili R.N.’nin savcılıkta verdiği ifadenin ayrıntıları belli oldu. Annesinin göğsünde ve yüzünde sağlık sorunları olduğunu belirten R.N., savcılıkta ve sulh ceza hakimliğinde verdiği ifadede kendisinin bir süre önce Türkiye’ye geldiğini ve eniştesinin yanında kaldığını söyledi. Annesinin tedavisi için çeşitli doktorlarla görüştüğünü belirten R.N., daha sonra Hakan Akdoğan’la tanıştığını ve kendisine yardımcı olabileceğini söylediğini belirtti.

Dün Hakan Akdoğan’ın kendisini annesinin tedavisi için Antalya’ya çağırdığını ve doktora vermek için biriktirdiği 7 bin lira parayı da getirmesini söylediğini aktaran R.N., kendisinin parayı götürmediğini, bu nedenle Hakan Akdoğan’ın kendisine kızdığını anlattı. Önce Serik’e, ardından taksiyle Taşağıl’a geldiklerini belirten R.N., taksideyken Hakan Akdoğan’ın kendisine sinkaflı küfür ettiğini anlatarak ifadesinde şunları söyledi:

“BENİ YARALADI BOĞUŞTUK, BIÇAK ELİME GEÇTİ “

“Parayı neden getirmedin bize boşu boşuna iş çıkarttın” dedi. Yolda taksiyi durdurup 4 tane bira aldı. Eve geldik. Ben içeri girdim, Hakan’da ardımdan geldi. Ben odadan çıkarken, Hakan üzerime doğru yürüyerek bana parayı vermesini söyledi. Bende parayı sadece doktora vereceğimi belirtti. Bunun üzerine Hakan daha önce görmediğim bir bıçağı çıkartarak bana doğru salladı. Bu esnada evin dış kapısından benim çıkışımı engelleyecek vaziyette pozisyon aldı. Ben camdan atlamayı düşündüm ama ev 2 katlıydı ve yüksekti. Bu sırada Hakan bana bıçağı salladı ve sol diz kapağımın altına geldi ve kanamaya başladı. Bu sırada Hakan’la boğuştuk. Arbede sırasında bıçak benim elime geçti. Bu esnada bıçağı 2 elimle tuttuğumu ve boğuşmadan kurtulmak için bıçağı Hakan’a bir kez sapladığımı hatırlıyorum” dedi.

HEM PARAMI HEM CANIMI ALMAK İSTEDİ

Olayın ardından elini yüzünü yıkadığını ve üzerini değiştirdiğini aktaran R.N. “Ben olayın şokuyla dışarı çıktım. Evden çıkarken arada bir yerde Hakan’ın oturduğunu gördüm. Bu esnada gürültüye diğer komşularda çıkmıştı. Binadan çıkarken bıçak elimdeydi, onu portakal bahçesine doğru attım. Dışarıda taksici parasını almak için beni bekliyordu. Ona 100 lira verdiğimi hatırlıyorum. Ana yola çıktım, jandarmayı gördüm ve el kaldırdım. Onlarda beni gördü, durdular ve teslim oldum. Çok pişmanın, bu olayın olmasını istemiyordum. Ben annemin şifa bulması için Hakan’a inanarak parayı hazırlamıştım. Ancak O hem paramı almak istedi hem de canımı almak istedi” dedi. R.N., boğuşmanın ardından kan içinde kalan paraları jandarmaya teslim ettiğini söyledi.

Şüpheli R.N., Manavgat Sulh Ceza Hakimliği ifadesinin ardından tutuklanarak cezaevine gönderildi.

“SEVİNE SEVİNE GELMİŞTİM ÇOCUĞUM DOKTORA GÖTÜRECEK DİYE”

Manavgat adliyesi önünde bekleyen anne Nigora N., oğlunun jandarmaların arasında götürülmesini gördüğü zaman gözyaşlarını tutamadı. Beraberinde geldiği yakını bir kadınla birlikte uzun süre gözyaşı döken anne Nigora N., oğlunun sağlık sorunlarından haberdar olduğunu ve ‘anne seni doktora götüreyim’ diyerek 1 hafta önce Türkiye’ye çağırdığını belirtti. Anne Nigora R. gözyaşları içinde gazetecilere şunları söyledi:

“Oğlumun parasının var olduğunu bilince gasbetmeye çalışmış yanındaki. Kim olduğunu bilmiyorum. Çocuğuma saldırmış, o da kendini savunmuş. Keşke olmasaydı bu olaylar. Herkesin çocuğu kendi yuvasında olsaydı. Sevine sevine gelmiştim çocuğum beni doktora götürecek diye”

Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Oğlunu, görünce, gözyaşlarına, hakim, olamadı,
Yorumlar
Haber Yazılımı