Haber Detayı
17 Eylül 2019 - Salı 10:42 Bu haber 5282 kez okundu
 
Öger İlk ve Orta Okulu Müdürlüğüne görevlendirme yapılması üzerine okul önünde toplanan veliler Saim Yiğen’in müdürlüğünün devamını istemek üzere Milli Eğitim Müdürlüğü’ne gittiler. Milli Eğitim Müdürü Muammer Sarıdemir'in kaymakamlıkta olduğu bilgisini alan veliler Kaymakamlık önüne gelerek Manavgat Kaymakamı Dr. Mustafa Yiğit ve Milli Eğitim Müdürü Muammer Sarıdemir’e taleplerini ilettiler. Görüşme sonrasında öğrenci velileri ayrı ayrı dilekçe yazdı ve dilekçeler Kaymakamlığa teslim edildi.
EĞİTİM Haberi

Öger İlk ve Ortaokulu'nun bahçesinde bugün Antalya Valisi Münir Karaloğlu'nun da katılımı ile açılışı yapılacak olan 3 derslikli Hüseyin Görkem Göksoy anasınıflarının okul bünyesinin dışında ayrı bir anaokuluna çevrilmesi sürecinde yaşanan bir tartışma nedeniyle, okul müdürü Saim Yiğen’in görevden alındığını ileri süren öğrenci velileri okulun bahçesinde toplanarak olayı protesto etti. 
Okulda toplanan öğrenci velileri buradan ayrılarak önce İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne daha sonra da Manavgat Kaymakamlığına giderek Yiğen'in göreve yeniden getirilmesini istediler.
Öğrenci velilerinden Lütfü Küçükoğlu, müdürün görevden alınmasını istemediklerini belirterek, “Biz buraya okul müdürümüze destek vermek için geldik. Onun yeniden okuluna gelmesini istiyoruz” dedi. Öğrenci velisi Sıtkı Fansa da, yapılanların okul müdürüne bir haksızlık olduğunu belirterek, “10 yıldan bu yana bu okulda veliyim. Benim yeğenlerim de burada okudu. Saim Yiğen'den önce biz 2 müdür daha gördük. O dönemle şimdiki dönemin farkını buradaki bütün veliler bilir. Biz müdürümüzden çok memnunuz. Eğitimden, okul idaresinden, okuldaki düzenlemelerden çok memnunuz. Bizim burada (dışarıda) danışmamız yoktu, kantinimiz yoktu, anasınıfı da yoktu, hepsi yeni yapıldı. Daha önceden hepsi okulun içindeydi. Biz müdürümüzün gitmesini istemiyoruz. Biz müdürümüzün burada kalmasını istiyoruz” dedi. Perihan adlı bir veli de olayı dün saat 16:00'da öğrendiklerini ancak İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nden açıklama alamadıklarını söyledi.
Yücel Aslan da okulda toplandıkları sırada öğrenci velilerine yaptığı konuşmada, okul bahçesinde toplanmalarının müdür Saim Yiğen'e bir fayda sağlamayacağını, ayrıca bulundukları yerin okul olduğunu ve öğrencilerin derslerinin engellenmemesi gerektiğini belirterek, “Biz okul müdürümüzün yanındayız ve onun yeniden görevine dönmesini istiyoruz. Bunun için önce Milli Eğitim Müdürlüğü'ne ardından da ilçemizin mülki amiri olan Kaymakamlığa gidelim. Derdimizi anlatalım. Okul müdürümüz Saim Yiğen'in yeniden göreve getirilmesini isteyelim” dediğini söyledi. 
Yücel Aslan'ın sözleri üzerine veliler Manavgat İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne gitti. Milli Eğitim Müdürü Muammer Sarıdemir'in kaymakamlığa gittiğini öğrenen veliler, bina önünde alkışlı protesto yaptı. Sonrasında Manavgat Kaymakamlığı'na giden veliler bir süre bekledi. Öğrenci velilerinin temsilcilerini kabul eden Kaymakam Mustafa Yiğit, okulda yaşanan olaylardan haberdar olduğunu belirterek, “Orada bulunan anaokulumuz yarın Sayın Valimiz tarafından açılacak. Burada anaokulu olurken okul müdürümüz hiç itiraz etmemiş” dedi. Yaşanan olaylarla ilgili soruşturmacı görevlendireceklerini belirten Kaymakam Yiğit, soruşturma sonucunda her şeyin ortaya çıkacağını söyledi. Veli temsilcileriyle Kaymakam Yiğit'in görüşmesi basına kapalı olarak bir süre daha devam etti. 
Manavgat Kaymakamı Mustafa Yiğit'in yanından çıkan veli temsilcileri, okul müdürleri Saim Yiğen'in görevine dönmesi için dilekçe yazılmasının istendiğini belirttiler. Bunun üzerine öğrenci velileri ayrı ayrı dilekçe yazdı ve dilekçeler Kaymakamlığa teslim edildi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: ,
Yorumlar
Haber Yazılımı