Haber Detayı
17 Kasım 2019 - Pazar 16:35 Bu haber 5426 kez okundu
 
Nogay Türkleri Sınırsız Futbol Turnuvası
Nogay Türklerinin yaşadıkları coğrafyalarda geleneksel olarak düzenlenen ve yaşadıkları ülkelerde şampiyon olan takımların katılarak, her yıl farklı bir ülkede düzenlenen Nogay Türkleri Sınırsız Futbol Turnuvasının 5. Durağı Türkiye oldu.
SPOR Haberi
Nogay Türkleri Sınırsız Futbol Turnuvası

T.C. Gençlik Ve Spor Bakanlığı tarafından finanse ve organizasyonu yapılarak 15-18 Kasım tarihleri arasında bu yıl 5.'si düzenlenen Nogay Türkleri Futbol Turnuvasına, Bu sene Türkiye Nogayları başta olmak üzere; Almanya, Hollanda, İsveç, Rusya, Norveç ve Romanya temsilcileri katıldılar. Manavgat Kızılağaç Turizm Merkezinde gerçekleşen turnuvanın ev sahipliğini ise Selge Beach Resort & Spa Hoteli üstlenirken; bu özel günde Dombırası ile tanıdığımız ve turnuvanın futbol marşının da sahibi Arslanbek Sultanbekov Nogay Türklerini yalnız bırakmadı.
Organizasyonun Türkiye projesine imza atan Engin Demirok; 'Sınırsız Futbol sloganı ile başlattığımız ve her sene düzenli olarak gerçekleştirdiğimiz Futbol Turnuvamızı bu yıl gerek hava koşullarının uygunluğu, gerekse eşsiz doğası ile tanıdığımız Manavgat’ta düzenlemeyi uygun bulduk. Bu yıl 15 Kasım ile 18 Kasım tarihleri arasında 5.sini düzenlediğimiz organizasyondaki amacımız tabi ki sadece spor yapmak değil aynı zamanda sporun birleştirici yönü ile dünya üzerinde farklı coğrafyalarda yaşamlarını sürdüren Nogay Türklerini kaynaştırmaktır. Ben buradan tüm Nogay Türkleri adına organizasyonu gerçekleştirmemize vesile olan başta Gençlik ve Spor Bakanlığı olmak üzere; emeği geçen herkese, turnuvamıza dahil olan tüm katılımcılara ve organizasyon boyunca bizlerden yardımlarını esirgemeyen Manavgat Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Süleyman Karakaya ile tesisin Kurumsal Koordinasyon Müdürü Osman Ergin’ e ayrı ayrı teşekkür ediyorum' dedi.

Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör: Erkam ŞAHİN
Etiketler: Nogay, Türkleri, Sınırsız, Futbol, Turnuvası, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı