Haber Detayı
01 Ekim 2019 - Salı 09:19 Bu haber 1416 kez okundu
 
Ne varsa çantasına doldurmuş
Side'de 3 yıldızlı bir otelde tatilini geçiren Rus turist, tatil dönüşü otelden ayrılış işlemleri sırasında sergilediği şüpheli hareketler sonucu acente yetkililerinin de olduğu bir sırada çanta kontrolü yapıldı. Rus turistin çantasında otel tarafından müşterilere ikram edilen çok sayıda gıda ürünü çıktı.
ASAYİŞ Haberi
Ne varsa çantasına doldurmuş

Side Mahallesi'nde bulunan 3 yıldızlı bir otelde tatil yaptıktan sonra ayrılmak üzereyken davranışlarından şüphelenen otel görevlileri Rus turistin çantasını acente yetkilileriyle birlikte kontrol etti. Yapılan kontrolde Rus turistin çantasında kahvaltılık ürünler, poşetlenmiş normal şişe suları ve maden suları ile poşetlenmiş meyveler bulundu. Acente görevlileri ile birlikte çantadan çıkan ürünlerle ilgili tutanak tutulduktan sonra Rus turist otelden ayrıldı.
Otel yetkilileri, odalara yiyecek içecek çıkarmanın yasak olduğunu, bunu otele giriş yaparken bütün turistlere imzalattırdıkları formlarda belirtildiği ayrıca kendilerine konaklama kurallarına ilişkin broşür verdiklerini belirtti. Buna rağmen bazı turistlerin halâ odalarına yiyecek çıkardığını, bunun sonucunda odalarda böcek görüldüğünü ve bu böceklerin fotoğraflarını çekip kendilerini şikayet ettiklerini belirtti. 
Bazı turistlerin ise çantalarına otelden aldıkları yiyecek ve içecekleri doldurduğunu anlatan otel yetkilileri, “Otelimizde kimsenin neyi ne kadar yiyeceğine karışmıyoruz. Zaten herşey dahil bir oteliz. Otelde konakladıkları sürece bütün misafirlerimiz istedikleri kadar yiyip içebilir. Ama çantalarla ülkelerine götürmek ne demek? Bunu anlayamıyoruz” dedi.

Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Ne, varsa, çantasına, doldurmuş,
Yorumlar
Haber Yazılımı