Haber Detayı
21 Temmuz 2020 - Salı 17:18 Bu haber 35007 kez okundu
 
Nasuh Boztepe'den 'Dağarcıkta kalanlar' kitabı
Manavgat'ın ve Antalya'nın tanınmış simalarından Nasuh Boztepe'nin ilk kitabı 'Dağarcıkta kalanlar' okurla buluştu.
KÜLTÜR Haberi
Nasuh Boztepe'den 'Dağarcıkta kalanlar' kitabı

Boztepe okurlarla buluşan 'Dağarcıkta kalanlar'da; hızla çözülen değerlerimiz ve aile yapımızı kurtaracak manevi dinamikler ile çözüm yollarını kendine has üslubu ile ele alıyor.
 
Dağarcıkta kalanlar; İnancımız; Değerlerimiz; Medeniyet tasavvurumuz, dil ve tarih şuurumuz; Adil olmak; Sevgimizin gücü; Sağlık olsun; Eğitimli insan ve Doğru iletişim olarak 8 bölümden oluşuyor.
 
YAZAR HAKKINDA:
İş sağlığı ve güvenliği uzmanı olan Nasuh Boztepe, 1950 yılında Antalya'nın Manavgat ilçesi Boztepe köyünde doğdu. Evli, 2 çocuk babası ve 4 torun sahibi olan Boztepe, ilk ve ortaokul eğitimini Manavgat'ta tamamladı. İstanbul Kabataş Erkek Lisesinden mezun olduktan sonra İTÜ Mühendislik Mimarlık Fakültesi Kimya Mühendisliği bölümünden 1974 yılında gecikmeli olarak mezun oldu ve meslek hayatına başladı.
 
İTÜ Şehir Sağlığı ve Teknolojisi Bölümünde Araştırma Görevlisi oldu. 1975 yılında yüksek lisans eğitimini sürdürürken Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nda çalışmaya başladı. İş Güvenliği Müfettişliği, İş Teftiş Grup Başkan Yardımcılığı yaptı. Mevzuat konusunda yoğun çalışmalarda bulundu. A Sınıfı İş Güvenliği Uzmanlığı'nın yanı sıra Eğitimcilerin Eğitimi Belgesi'ne sahip olan Boztepe, Antalya'daki birçok işyeri hekimi ve iş güvenliği uzmanına hocalık yaptı.
 
Resmi ve özel pek çok kurum ile Türkiye'deki SGK denetmenleri de dahil olmak üzere yaklaşık kırkbeşbin çalışana Mevzuat ve İş Güvenliği Eğitimi verdi. İkiyüzün üzerinde işyerinde risk analiz ve değerlendirilmesi ile eğitim çalışmaları yürüttü. Devlet tecrübesi olduğu için bürokrasiyi de çok iyi tanıyan Boztepe, halen ekibi ile beraber birçok iş yerinin İş Güvenliği Uzmanlığı ve İşyeri Hekimliğini yapmaktadır.
 
Nasuh Boztepe'yi değerli çalışmaları dolayısıyla tebrik ediyor, bizleri de hatırlayıp imzalı olarak göndermiş olduğu kitabı dolayısıyla teşekkürlerimizi sunuyoruz.
Kaynak: (EŞ) - Erkam ŞAHİN Editör:
Etiketler: Nasuh, Boztepe'den, 'Dağarcıkta, kalanlar', kitabı,
Yorumlar
Haber Yazılımı