Haber Detayı
06 Temmuz 2019 - Cumartesi 17:54
 
Nashira bisikletçileri ödüllendirdi
27-30 Haziran 2019 tarihleri arasında Konya’da düzenlenen Türkiye Bisiklet Şampiyonası’nda 2 kupa kazanan Nashira Bisiklet Takımı, Nashira Resort Hotel sahibi ve Titreyengöl-Sorgun Turizm Yatırımcıları Birliği (TİSOYAB) Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Aydoğan tarafından ödüllendirildi.
SPOR Haberi
Nashira bisikletçileri ödüllendirdi

 

27-30 Haziran 2019 tarihleri arasında Konya’da düzenlenen Türkiye Bisiklet Şampiyonası’nda 2 kupa kazanan Nashira Bisiklet Takımı, Nashira Resort Hotel sahibi ve Titreyengöl-Sorgun Turizm Yatırımcıları Birliği (TİSOYAB) Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Aydoğan tarafından ödüllendirildi.

4 yıl önce kurulan Nashira Bisiklet Takımı, Konya’da 27-30 Haziran 2019 tarihleri arasında yapılan Türkiye Bisiklet Şampiyonası’nda Masterlar klasmanında takım birincisi, +50 klasmanında ise takım ikincisi oldu. Ayrıca Nashira Bisiklet Takımı sporcusu Ataman Şekerci de ferdi klasmanda ikinciliği elde etti.

Türkiye Şampiyonası’nda elde ettiği başarıdan dolayı Nashira Bisiklet Takımı’nı kutlayan Nashira Resort Hotel sahibi Hüseyin Aydoğan, sporcuları düzenlenen törenle altınla ödüllendirdi.

Nashira Bisiklet Takımının çok çalıştığını ve bu çalışmanın sonucu olarak da başarı elde ettiğini ifade eden Aydoğan, sporcuları altın ile ödüllendirdiklerini belirterek, “Geçen sene İtalya’ya Dünya Şampiyonası’na gönderdik. Bu sene de Polonya’daki şampiyonaya göndereceğiz. Her zaman otelimiz onlara açık. Takımımıza Dünya 3. sü bir sporcu transfer ettik” dedi.

MANAVGAT’A VELEDROM KAZANDIRALIM

Manavgat’ın bisiklet turnuvaları için çok uygun bir bölge olduğuna dikkat çeken Aydoğan, Titreyengöl’e bir veledrom yapılmasını da yetkililerden istedi. Aydoğan, “Otelimizde zaman zaman bisiklet kafileleri kalıyor. Bölgemiz hem yol bisikleti hem de dağ bisikleti için çok uygun. Sorgun ormanı bisikletçiler için çok iyi bir antrenman yeri. Ormanın kumul yapısı bisikletçilere güç antrenmanı imkanı sağlıyor. Bu sayede Sorgun Ormanlarını da korumuş oluyoruz. Doğayı spor ile koruyabiliriz. Bakın Türkiye’de bir veledrom olmaması nasıl açıklanabilir? Ben başta Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek olmak üzere yetkililere sesleniyorum. Gelin Sorgun- Titreyengöl bölgesine bir veledrom yapalım. Burayı da bisiklet cennetine dönüştürelim” dedi.

DÜNYA ŞAMPİYONASINDA TÜRKİYEYİ TEMSİL EDECEĞİZ

Nashira Bisiklet Antrenörü Recep Ünalan ise 4 yıldır Türkiye Şampiyonası dahil bir çok derece elde ettiklerini belirterek, “4 yıldır Nashira Bisiklet Takımının fahri antrenörüyüm. Sağ olsun Hüseyin Aydoğan sürekli destekliyor bizi. Biz de 4 yıl boyunca Türkiye şampiyonluğu da olmak üzere Türkiye dereceleri getirdik. Bu yıl da masterlarda takım olarak 1. Olduk. Ataman Şekerci ferdi klasmanda 2. oldu.  Artı 50 klasmanında da takım ikinciliği elde ettik. Kos adasındaki yarışa 3 arkadaşımız gitti ve bu arkadaşlarımız Dünya Şampiyonası’na gitmeye hak kazandı. 2 ay sonra Polonya’da hem Nashira’yı hem de ülkemizi temsil edecekler.  Manavgat bisiklet sporu için çok uygun ancak henüz bisiklet üzerine bir spor kulübü yok. Manavgat’ın kış iklimi ve arazisi çok uygun. Ben veledrom sporcusuyum. Avrupa dördüncülüğüm var. Maalesef Türkiye’ de veledrom yok. İspanya’nın Mayorka adası bisiklet cenneti olarak geçer. Burada 3-4 tane veledrom var. Veledrom çok amaçlı kullanılabilecek bir tesis. Atletizm gibi branşlarda yapılabiliyor. Aileler tribünlerden çocuklarını izleyebiliyor. Bisiklet sporu güvenli bir alanda yapılabiliyor” dedi. 

SPOR TURİZMİ, SOSYAL SORUMLULUK PROJESİDİR

Ödül törenine katılan Akdeniz Üniversitesi Manavgat Turizm Fakültesi Öğretim Üyesi Dr. Öğr. Üyesi Engin Derman, 4 yıl önce Recep Ünalan ile Hüseyin Aydoğan’ı tanıştırdığı için ve bu başarıların ortaya çıkmasında vesile olduğu için çok mutlu olduğunu belirterek; “Bisiklet benim yaşam tarzım. 4 yıldır hayatımdan arabayı çıkardım. Doktora tezimde Manavgat’ın markalaşmasında doğa sporları ve su sporlarının rolünü ortaya koymuştum. Bu konunun hem bilimsel hem de uygulama alanında çalışmalarımı sürdürüyorum. Manavgat Kaymakamlık oluruyla ‘Spor Turizm Konseyi’ oluşturduk. Bu konseyi verimli kullanabilirsek bölgemizde hem spor hem de turizm kazanacak. Manavgat tüm doğa sporları ve su sporları için doğal altyapıya sahip. Bisiklet özelinde ise İspanya’nın Mayorka adasında yapılanları biz yapamaz mıyız? Ben bir bilim insanı olarak bilgiyi toplumun faydasına olacak şekilde sunuyorum. Ama bunu uygulamaya geçiremezsek hiçbir anlam ifade etmiyor. Manavgat’ın yerel güçleri başta Kaymakamlık, Belediye ve Üniversite olmak üzere ‘Spor Turizmi’ konusunda yoğun çaba harcamalıyız. 4 mevsim turizm faaliyetinin formülü de burada. Diğer taraftan insanımızın spor yapmaya ihtiyacı var. Gençliğimize spor yaptırırsak, ülke olarak ta geleceğimiz daha aydınlık olacaktır. Spor Turizmi aynı zamanda bir sosyal sorumluluk projesidir” dedi.

Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Nashira, bisikletçileri, ödüllendirdi,
Yorumlar
Haber Yazılımı