Haber Detayı
31 Temmuz 2018 - Salı 10:10 Bu haber 6422 kez okundu
 
MYO’da çift diploma şansı
Türkiye’de Meslek Yüksekokullarında ilk defa uygulanacak Çift Anadal Programları Manavgat Meslek Yüksekokulu’nda İşletme Yönetimi ve Muhasebe ve Vergi Uygulamaları programları başlayacak.
YAŞAM Haberi
MYO’da çift diploma şansı

 

 

Türkiye’de Meslek Yüksekokullarında ilk defa uygulanacak Çift Anadal Programları Manavgat Meslek Yüksekokulu’nda İşletme Yönetimi ve Muhasebe ve Vergi Uygulamaları programları başlayacak.

Çift Anadal Programları, İşletme Yönetimi ve Muhasebe ve Vergi Uygulamaları programları arasında yapılan protokolle uygulanmaya 2018-2019 Eğitim-Öğretim döneminden itibaren başlayacak. Akdeniz Üniversitesi Meslek Yüksekokulları arasında ilk defa Manavgat Meslek Yüksekokulu’nda çift anadal programı uygulanacak. Çift Anadal programları ile öğrencilere ikinci bir bölümden ücretsiz bir şekilde ikinci diploma alma şansı sağlanıyor. Öğrenciler İşletme bölümü okurken aynı zamanda gerekli şartları sağladıktan sonra Muhasebe bölümünden de alması gereken dersleri vererek ikinci bir diploma almaya hak kazanacaklar. Ya da Muhasebe bölümü okurken İşletme Bölümünden de belirli dersleri alarak bu bölümlerden çift diploma almaya hak kazanacak.  Manavgat Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Hakan Sert; “ çift anadal uygulamasının önlisans öğrencilerine de hak tanınmasının öğrencilerimiz için çok iyi bir uygulama olacak. Bu sayede öğrencilerimiz mezun olduktan sonra her iki alanda birden iş bulma açısından avantajlı olacaklar. Okulumuzun diğer bölümlerinde de bu uygulamayı yapacağız. Ayrıca öğrencilerimizin Dikey Geçiş Sınavı’nda tercih edilebilecek bölümleri de artıracağız ”  diye ifade etti.Ayrıca Luca Muhasebe Programı hakkında da bilgi veren  Prof. Dr. Hakan Sert; “Manavgat Meslek Yüksekokulu ile Manavgat Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası ile yapılan protokolle okulumuzda 2018-2019 Eğitim-Öğretim döneminde bilgisayarlı muhasebe programı LUCA eğitimi Muhasebe ve Vergi Uygulamaları Programı Örgün ve İkinci Öğretim öğrencilerine verilmeye başlanacaktır. Muhasebe bölümünden mezun olan öğrencilerimiz piyasa şartlarına uygun olarak yetiştirilmekte ve bölümden mezun olduktan sonra işsiz kalmamaktadırlar. Diyerek sözlerini noktaladı.

 

Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör:
Etiketler: MYO’da, çift, diploma, şansı,
Yorumlar
Haber Yazılımı