Haber Detayı
05 Ağustos 2020 - Çarşamba 12:31 Bu haber 4064 kez okundu
 
Motor blokuna sıkışan yavru kedi kurtarıldı
Manavgat Belediyesi ekiplerinin kurtardığı, bir aracın motor blokuna sıkışan 2 aylık yavru kedi tedavi altına alındı.
YAŞAM Haberi
Motor blokuna sıkışan yavru kedi kurtarıldı

Manavgat Belediyesi Sokak Hayvanları Geçici Barındırma ve Bakım Merkezi yetkilileri, Manavgat Belediyesi Kordon Caddesi önünde park halindeki aracın motor kısmına sıkışan yavru kediyi uzun uğraşlar sonucunda kurtararak tedavi altına aldı. 
Manavgat Belediyesi Başkan yardımcılarının Kordon Caddesi üzerinde park halinde bulunan 07 ALK 336 plakalı aracın motor bloku içerisinden gelen kedi sesini fark etmesinin ardından, hayvan barınağı yetkililerine haber vermesiyle başlayan kurtarma çalışmasında, korkudan motor blokuna saklanan yavru kedi, araç sahibinin de yardımıyla uzun uğraşlar neticesinde bulunduğu yerden kurtarıldı. 
Duyarlı vatandaşların da eşlik ettiği kurtarma çalışmasında, vatandaşlar telefonlarından kedi sesi açarak motor blokuna saklanan yavru kedinin dikkatini çekmek için de çaba sarf etti.
Vatandaşlar ve araç sahibi ise, yavru kedinin kurtarılmasından ve tedaviye götürülmesinden dolayı Manavgat Belediyesi personeline ve başkan yardımcılarına teşekkür etti. 
2 aylık olduğu belirtilen ve gözünden mikrop kaptığı belirlenen yavru kedi ise Manavgat Belediyesi hayvan barınağına götürülerek tedavi altına alındı. 
Kaynak: (AT) - Alper TAMER Editör: Erkam ŞAHİN
Etiketler: Motor, blokuna, sıkışan, yavru, kedi, kurtarıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı