Haber Detayı
10 Mayıs 2018 - Perşembe 09:39 Bu haber 6235 kez okundu
 
Mobil kreş büyük kolaylık sağlıyor
Antalya Büyükşehir Belediyesi kreşi çocukların ayağına götürüyor. Maddi yetersizlikten dolayı çocuklarını okul öncesi kurumlara gönderemeyen aileler için hizmet veren mobil kreş, minikleri hem eğitiyor hem eğlendiriyor.
ÇOCUK Haberi
Mobil kreş büyük kolaylık sağlıyor

 

Antalya Büyükşehir Belediyesi kreşi çocukların ayağına götürüyor. Maddi yetersizlikten dolayı çocuklarını okul öncesi kurumlara gönderemeyen aileler için hizmet veren mobil kreş, minikleri hem eğitiyor hem eğlendiriyor.

Antalya Büyükşehir Belediyesi, kreşe çevirdiği mobil araçlarla çocukların ayağına giderek, 2012 ve 2013 doğumlu çocuklara ücretsiz okul öncesi eğitim veriyor. Çocukların eğitimi için her şeyin düşünüldüğü mobil kreş içerisinde faaliyet masaları, kitaplar, oyuncaklar, kırtasiye malzemeleri, oyun hamurları gibi tüm eğitim araç ve gereçleri bulunuyor. Çocukların zihinsel, fiziksel ve duygusal gelişimlerine uygun olarak tasarlanan iki araç, merkeze uzak mahallelerdeki çocukların ayağına giderek, okul öncesi eğitimle buluşturuyor. Kepez ve Aksu ilçelerinde park eden kreşlerde, okul öncesi öğretmenler ve yardımcı personeller görev yapıyor.

ANNELERDEN MOBİL KREŞE TAM NOT

Bir yandan oyunlar oynayarak eğlenceli vakit geçiren çocuklar, diğer yandan okul öncesi eğitim alıyor. Hafta içi her gün sabah ve öğle olmak üzere iki grup halinde hizmet veren mobil kreşlerde okuma yazma eğitimi verilirken, sanat, oyun, müzik, drama, mutfak ve bilim atölyesi etkinlikleri veriliyor. Çocuklar bu sayede okul öncesi gelişimlerini tamamlıyor.

Çocukların gelişimine büyük katkı veren Mobil Kreşler, aileler içinde çok önemli bir kolaylık sağlıyor.

ANNELERDEN TEŞEKKÜR

Anne Emine Soylar; “Çocuğumu 3 haftadır kreşe getiriyorum. Çok memnunun masraf yapmıyoruz. Dar gelirli insanlar için çok iyi bir hizmet. Öğretmenimizden de çok memnunuz. Güler Yüzlü. Emeği olan herkese çok teşekkür ediyorum. Özellikle Büyükşehir Belediye Başkanımıza çok teşekkür ediyorum’’

Anne Fatma Köse;  “Küçük kızım buraya geliyor. Kızımın burda olmasından dolayı çok mutluyum. Sabah 9.00-12.00 saatleri arasında oldukça rahat bir şekilde, güvenle çocuklarımızı buraya getirebiliyoruz. Bu saatler arasında kafamız oldukça rahat, diğer işlerimizle ilgileniyor kendimize vakit ayırabiliyoruz. Öğretmenimizden çok memnunuz. Çok tatlı dilli, güler yüzlü bir hanım. Çocuklarımızı Anne gibi ona emanet edebiliyoruz. Belediye Başkanımıza böyle bir hizmet sağladığı için teşekkür ederim. İlerleyen zamanda benim dileğim bu hizmetin tam gün olması”

Anne Songül Ayvataş; “Mobil Kreş’ten aldığımız hizmetten çok memnunum. Merve Hocamızdan ve diğer personellerden çok memnunuz. 9.00-12.00 saatlerinde çocuğumu gönül rahatlığıyla bırakıyorum. Diğer arkadaşlara da tavsiye ederim. Belediyemize teşekkür ederim”

Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Mobil, kreş, büyük, kolaylık, sağlıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı