Haber Detayı
09 Ocak 2021 - Cumartesi 17:46 Bu haber 1350 kez okundu
 
MİT Tırları davasında önemli yakalama
MİT Tırları’nın durdurulmasına ilişkin davada müebbet hapis cezası ile aranan 1 şahıs ile bu şahsa yardım eden 1 şahıs yakalandı.
ASAYİŞ Haberi
MİT Tırları davasında önemli yakalama

Antalya Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Müdürlüğü ekiplerinin yaptıkları operasyonlarda, MİT Tırları’nın durdurulmasına ilişkin davada müebbet hapis cezası ile aranan 1 şahıs ile bu şahsa yardım eden 1 şahıs yakalandı. 

Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde, FETÖ/PDY Silahlı  Terör Örgütünün  bütünüyle deşifre edilip faaliyetlerinin sonlandırılması, örgüt mensuplarının yakalanarak haklarındaki gerekli yasal işlemlerin yapılabilmesi adına Antalya Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Müdürlüğü ekiplerinin yaptıkları operasyonlarda MİT Tırları’nın durdurulmasına ilişkin davada müebbet hapis cezası ile aranan 1 şahıs ile bu şahsa yardım eden 1 şahıs yakalandı.
Yargıtay 16. Ceza Dairesi’nde devam eden 2014 yılında Adana ilinde MİT  tırlarının durdurulmasına ilişkin “FETÖ/PDY Silahlı Terör Örgütüne Üye Olma, Devletin Güvenliğine İlişkin Gizli Kalması Gereken Bilgileri Casusluk Maksadıyla Açıklama, Devletin Gizli Kalması Gereken Bilgilerini Siyasal veya Askeri Casusluk Amacıyla Temin Etme” suçlarından müebbet hapis cezası ile yargılanan, Yargıtay 16. Ceza Dairesi’nin kararı ile 2019 yılında bu yana aranan, dönemin Adana ili Ceyhan ilçe Jandarma İstihbarat Kısım Amiri olarak görevli Jandarma Astsubay Kıdemli Başçavuş Ö.M.G. ile bu şahsa yardım ettiği iddia edilen E.K. 07 Ocak 2021 tarihinde yapılan çalışmalar neticesinde 1 adet sahte nüfus cüzdanı, dijital materyaller ile birlikte yakalandı.
Cumhuriyet Savcısının talimatına istinaden işlemleri tamamlanan şüpheliler 08 Ocak günü Antalya Cumhuriyet Başsavcılığına sevk edildi.
ERKAM ŞAHİN

Kaynak: (EŞ) - Erkam ŞAHİN Editör: Erkam ŞAHİN
Etiketler: MİT, Tırları, davasında, önemli, yakalama,
Yorumlar
Haber Yazılımı