Haber Detayı
08 Ekim 2021 - Cuma 14:18 Bu haber 2428 kez okundu
 
Minikler Discovery'i gezdi
Hayvanları Koruma Haftası kapsamında, Manavgat Belediyesi Sarılar Kreş ve Gündüz Bakımevi’nde eğitim gören 90 çocuk, Manavgat’ta bulunan Discovery Park Hayvanat Bahçesi’ni ziyaret etti.
YAŞAM Haberi
Minikler Discovery'i gezdi

Öğretmenleri ile birlikte daha önce hiç görmediği hayvanları yakından gören minikler, keyifli anlar yaşadı. Hayvanları kendi elleriyle besleyen çocuklar, fok balığı gösterisini de büyük bir heyecanla izledi. Uzman eğitmen kadrosu, kaplan, maymun, leylek, deve ve ceylanı doğal ortamda öğrencilerine öğretti. 

 

 

Çocukların, doğa ve hayvan sevgisini küçük yaşta öğrenmesi gerektiğini belirten Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, miniklerin hem eğlenerek hem de gezerek bilgi sahibi olduklarını söyledi. Başkan Şükrü Sözen, “ Manavgat Belediye’mizin eğitmen kadrosu, çocuklarımıza doğa ve hayvan sevgisini aşılayarak bulunduğumuz ortamın sadece insanlara ait olmadığını öğretiyor. Küçük yaşlarda alınan temel eğitimler ile çocuklarımızın yarınlara olan bakış açılarını farklı ve iyi bir şekilde yönlendirmeye çalışıyoruz. Çocuklarımız hem eğlenerek hem de öğrenerek eğitim almaya devam edecektir” dedi.

 

Kaynak: (AT) - Alper TAMER Editör: Erkam ŞAHİN
Etiketler: Minikler, Discovery'i, gezdi,
Yorumlar
Haber Yazılımı