Haber Detayı
16 Ekim 2020 - Cuma 10:32 Bu haber 11907 kez okundu
 
Metin kadın çiftçilerin gününü kutladı
Manavgat Ziraat Odası (MZO) Başkanı Rasim Metin, Manavgat İlçe Tarım ve Orman Müdürü Ömür Ozan Çakal'la birlikte, 15 Ekim Dünya Kadın Çiftçiler Gününde kadın çiftçileri ziyaret ederek günlerini kutladı.
GÜNDEM Haberi
Metin kadın çiftçilerin gününü kutladı

MZO Başkanı Rasim Metin ve Manavgat İlçe Tarım ve Orman Müdürü Ömür Ozan Çakal, Dünya Kadın Çiftçiler Gününde, tarım arazilerinde ve seralarda çalışan kadınları ziyaret ederek, günlerini kutladı. Ziyarette Metin ve İlçe Tarım ve Orman Müdürü Ömür Ozan Çakal, kadın çiftçilere çiçek takdim etti.

Dünya Kadın Çiftçiler Günü ile ilgili açıklama yapan Başkan Metin; "Kadın çiftçilerimiz tarımsal faaliyetlerde en önemli görevleri üstlenen gizli kahramanlarımızdır. Ülkemizde tarımsal üretimin ve kırsal hayatın sürekliliğinin sağlanmasında en önemli rolü kadın çiftçilerimiz üstlenmektedir. Hayat boyu hiçbir sorumluluktan kaçmayarak, annelik içgüdüsü ve fedakârlığı ile hareket eden kadınlarımız topraktan sofraya olmak üzere tarımın her aşamasında söz sahibi konumundadır. Bu duygu ve düşüncelerle yazın sıcağında, kışın soğuğunda fedakârca üretim yapan eli nasırlı, avuç içi toprak kokan, alnında damla damla teri parlayan cefakâr kadın çiftçilerimizin 15 Ekim Dünya Kadın Çiftçiler Gününü kutluyorum.” dedi.

Kaynak: (AT) - Alper TAMER Editör:
Etiketler: Metin, kadın, çiftçilerin, gününü, kutladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı