Haber Detayı
27 Ağustos 2019 - Salı 10:58 Bu haber 5579 kez okundu
 
MAYDER’in workshop etkinliğine yoğun ilgi
Manavgat Kültür ve Yaşam Derneği (MAYDER) ile Manavgat Belediyesi işbirliğinde düzenlenen workshop turizm etkinlikleri yerli ve yabancı turistler tarafından yoğun ilgi gördü.
SANAT Haberi
MAYDER’in workshop etkinliğine yoğun ilgi

Bale, dans ve müziğin yer aldığı workshop turizm etkinliklerini Manavgat Belediyesi işbirliği ile düzenleyen MAYDER, Lands Of Legend ve Atatürk Kültür Merkezi’nde düzenlenen etkinliklerle vatandaşlar ile yerli ve yabancı turistlerden yoğun ilgi gördü. Workshop turizmi ile dünyanın dört bir tarafından yabancı turisti Manavgat’a ve bölgeye getirerek Türk turizmine katkı sunmayı amaçladıklarını ifade eden MAYDER Başkanı Ezgi Bahçealtı, “Manavgat’ta özellikle kışın duraklayan turizm canlandırmayı amaçlayan MAYDER, bu konuda hızla ilerliyor. MAYDER  organizasyon sorumlusu Balerin Svetlana Bilgez etkinlik öncesi 15 gün öğrencileri ile aralıksız çalışarak eksiksiz biçimde gösterileri izleyenlerden tam not alırken takdirle izlendi. Mayder’in etkinliklerinde ise Öğretmenler, Vezhnovets Marina, Kovalev Yurii Beyaz Rusya’dan MAYDER’in davetlisi olarak gelirken, Beyaz Rusyanın en ünlü Bale okulu Vezhnovets Workshop’a katılan çocuklar Beyaz Rusya, Avusturya, Ukrayna’dan  katıldılar” dedi.

MAYDER başkanı Ezgi Bahçealtı, derneğin kuruluşundan bu yana düzenledikleri tüm etkinliklerden yüzlerinin akı ile çıkmanın yanı sıra Manavgat’ın ismini dünya genelinde duyurmuş olmaktan büyük mutluluk duyduklarını dile getirdi. Proje ortağı olan Manavgat Belediyesine başta Belediye başkanı Şükrü Sözen ve ekibine desteklerinden dolayı teşekkürlerini ileten Ezgi Bahçealtı, “Biz güçlü bir ekibiz, ekibimiz sayesinde düzenlediğimiz her etkinlikten yüzümüzün akıyla çıkmanın yanı sıra Manavgat’ın ismini dünya genelinde duyuruyor olmaktan onur duyuyoruz. Ayrıca her geçen gün yurt dışından bizimle birlikte iş birliği yapmak isteyen sivil toplum kuruluşlarının sayısı gün geçtikçe artıyor. Buda MAYDER’in ne kadar güçlü bir dernek olduğunu gözler önüne seriyor” dedi.

Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör:
Etiketler: MAYDER’in, workshop, etkinliğine, yoğun, ilgi,
Yorumlar
Haber Yazılımı