Haber Detayı
07 Ağustos 2019 - Çarşamba 11:30 Bu haber 2674 kez okundu
 
MAYDER’den workshop atılımı
Manavgat Kültür ve Yaşam Derneği (MAYDER), Manavgat Belediyesi işbirliği ile Manavgat’ta workshop ve tanıtım programı düzenleyecek. Uluslararası kurum ve kuruluşlarla iletişime geçecek olan MAYDER yönetimi, Manavgat’ta etkinlik düzenlenmesine önayak olacak. Workshop kapsamında Manavgat’ta düzenlenecek ilk etkinlik ise 09 Ağustos 2019 tarihinde Atatürk Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek.
SANAT Haberi
MAYDER’den workshop atılımı

MAYDER ve Manavgat Belediyesi işbirliğinde Manavgat’ın tanıtımı için MAYDER Workshop ve tanıtım programı düzenleniyor.

Manavgat’ta ilk kez düzenlenecek olan bir etkinlik olan workshop ile Manavgat’ın dünya turizmindeki rolünü artırmak için tarihi güzelliklerini, kültürel değerlerini en etkili yöntemle tanıtmak gerektiğine inandıklarını ifade eden MAYDER Başkanı Ezgi Bahçealtı, “Manavgat’ın tanıtımı başta olmak üzere yeni bir alan, Workshop turizmi. Rusya’dan, Ukrayna’dan, İspanya’dan, İtalya’dan sanat dallarına göre organize edeceğimiz alanlarda gelecek ekiplerle eğitim çalışmaları düzenliyoruz. Hem onların bilgi ve birikiminden faydalanıyoruz hem de Manavgat’a gelmeyecek çalışmalarını başka ülkelerde yapmayı düşünen belli bir kitleyi Manavgat’ımıza getiriyoruz. Yeni bir turizm alanı yaratmaya çalışıyoruz. Workshop turizmi. Bu alanda yurtdışında eğitim veren kurum kuruluş ya da öğretmenlerle iletişime geçip Manavgat’ta onların eğitim verecekleri alanlar oluşturup hem bizim çocuklarımızın da eğitim almalarını sağlıyoruz hem de buraya gelmeyecek bir kitleyi buraya getiriyoruz. 15-20 günlük çalışmalar, İspanya İtalya Rusya Ukrayna... Dünyanın dört bir tarafından okullar öğrenciler öğretmenler ve anne babaları. Yaz kış workshop turizmi çıktığımız bu zorlu yolda bizden desteklerini esirgemeyen eğitimin önemini bilen ve değer veren ve bu konuda her zaman yanımızda yer alan Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen ve ekibi ile desteklerini esirgemeyen tüm kişilere MAYDER adına yürek dolusu teşekkür ediyoruz” dedi.

Etkinlik kapsamında ilk durak Belek Lands Of Legend olacak,7 Ağustos 2019 Çarşamba akşam saat 19.30’daki etkinliğin yanı sıra 9 Ağustos 2019 Cuma akşamı da Manavgat Belediyesi Atatürk Kültür merkezinde ikinci etkinlik düzenlenecek. MAYDER Başkanı Ezgi Bahçealtı her iki etkinliğe tüm Manavgat halkının davetli olduğunu belirterek, ilk kez düzenlenen bu etkinlikte Manavgatlıların kendilerini yalnız bırakmamalarını istedi.

Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör:
Etiketler: MAYDER’den, workshop, atılımı,
Yorumlar
Haber Yazılımı