Haber Detayı
01 Haziran 2018 - Cuma 09:33 Bu haber 2174 kez okundu
 
MATSO Meclisi’nin konuğu Tuğgeneral Cengiz oldu
MATSO Mayıs Ayı Olağan Meclis Toplantısı, Meclis Başkanı Ömer Kasapoğlu başkanlığında gerçekleştirildi. Yeni dönemi tebrik etmek amacıyla, Antalya İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Cengiz Yıldız da Mayıs Ayı Olağan Meclis Toplantısı’na katıldı.
YAŞAM Haberi
MATSO Meclisi’nin konuğu Tuğgeneral Cengiz oldu

 

MATSO Mayıs Ayı Olağan Meclis Toplantısı, Meclis Başkanı Ömer Kasapoğlu başkanlığında gerçekleştirildi. Yeni dönemi tebrik etmek amacıyla, Antalya İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Cengiz Yıldız da Mayıs Ayı Olağan Meclis Toplantısı’na katıldı.

Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası (MATSO) Mayıs Ayı Olağan Meclis Toplantısı’nı Meclis başkanı Ömer Kaspaoğlu başkanlığında gerçekleştirdi.  MATSO Meclis Salonu’nda gerçekleşen toplantıda gündem maddeleri görüşülerek oy birliği ile kabul edildi. 

MATSO Meclis Toplantısında konuşan MATSO Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Boztaş,  Oda olarak gerçekleştirilen faaliyetler ve ekonomik gelişmelere yönelik değerlendirmelerde bulundu. Başkan Boztaş şunları söyledi;

MANAVGAT İHRACATINI COŞTURAN ARTIŞ -YÜZDE 423,2

Manavgat 2017 yılı Ocak-Nisan döneminde 1milyon 370 bin dolar ihracat yaparken, bu rakam 2018 yılı Ocak-Nisan döneminde yaklaşık yüzde 423,2 artarak 7 milyon 167 bin dolara yükselmiştir.

Ürün bazında Manavgat’tan 2018 yılı Ocak-Nisan döneminde yapılan ihracatta ilk üç sırayı sırasıyla 2 milyon 2238 bin dolarla yaş sebze ve meyve, 2 milyon 221 bin dolarla toprak sanayi ürünleri ve 1 milyon 56 bin dolarla elektrik-elektronik ve makineleri ürünleri yer almıştır. Yılın ilk 4 ayında Manavgat’tan yapılan ihracatta ilk üç sırayı 2 milyon 577 bin dolarla Suudi Arabistan, 2 milyon 236 bin dolarla Rusya Federasyonu ve 1 milyon 58 bin dolarla Suriye almıştır.

Antalya 2017 yılı Ocak-Nisan döneminde 403 milyon 643 bin dolar ihracat yaparken, bu rakam 2018 yılı aynı döneminde yaklaşık yüzde 15,4 yükselerek 465 milyon 838 bin dolar olmuştur. Türkiye 2017 yılı Ocak-Nisan döneminde 49 milyar 587 milyon 508 bin dolar ihracat yaparken, bu rakam 2018 yılı Ocak-Nisan döneminde yaklaşık yüzde 10,4 artarak 54 milyar 733 milyon 768 bin dolara yükselmiştir”.

Boztaş, Manavgat’ta ihracat yapan firma sayısının geçtiğimiz yılın ilk 4 ayında olduğu gibi bu yılda 20 olduğu kaydetti.

İL JANDARMA KOMUTANI TUĞGENERAL CENGİZ MATSO MECLİSİNİ ZİYARET ETTİ

Antalya İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Cengiz Yıldız, yeni dönemı tebrik etmek amacıyla Mayıs Ayı Olağan Meclis Toplantısına katılarak meclis üyelerine hitaben bir konuşma yaptı. Tuğgeneral Yıldız, Jandarma’nın Manavgat’ta yaptığı çalışmaları ve jandarmanın suç oranları konusunda gösterdiği başarıyı rakamlarla anlattı. Jandarma olarak suçların oluşmadan önlenmesi konusunda başarı göstererek suçları azaltmayı hedefledikleri belirten Tuğgeneral Yıldız bu konuda hedefledikleri rakamları yakalamaya başladıklarını kaydetti.  Turizmde Türkiye’nin başkentinin Antalya, Antalya’nın başkentinin ise Manavgat olduğunu ifade eden Tuğgeneral Yıldız,  jandarma olarak Manavgat’ın güvenliği için yoğun çaba gösterdikleri belirtti. Meclis üyelerinin sorularını da yanıtlayan Tuğgeneral Yıldız, Sarılar Mahallesi’ne karakol kuracaklarını ve Titreyengöl bölgesine jandarma noktası oluşturacaklarını kaydetti.  Gündoğdu Mahallesine daha önce Taşağıl jandarma karakolunun baktığını ifade eden Tuğgeneral Yıldız, Gündoğdu’yu daha yakın olan Çolaklı Karakoluna devrederek sonuca gitmede ve suçların önlenmesinde büyük başarı göstermeye başladıklarını vurguladı.

MATSO, jandarmaya yapılan katkılar nedeniyle plaketle takdir etti

Toplantı sonunda MATSO Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Boztaş tarafından günün anısına İl Jandarma Alay Komutanı Tuğgeneral Cengiz’e plaket takdim edildi.  Tuğgeneral Cengiz ise MATSO tarafından Jandarmaya yapılan katkılar nedeniyle Başkan Boztaş’a plaket takdim etti.

Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör:
Etiketler: MATSO, Meclisi’nin, konuğu, Tuğgeneral, Cengiz, oldu,
Yorumlar
Haber Yazılımı