Haber Detayı
02 Ağustos 2018 - Perşembe 10:35
 
MATSO Meclisi Başkan Türel’i konuk etti
MATSO Temmuz Ayı Olağan Meclis Toplantısına konuşmacı olarak katılan Antalya Büyük Şehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Manavgat’a yaptığı hizmetleri ve devam eden projeleriyle ilgili bilgiler verdi.
EKONOMİ Haberi
MATSO Meclisi Başkan Türel’i konuk etti

Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası (MATSO) Temmuz Ayı Olağan Meclis Toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıda Haziran Ayı mizan, gelir ve gider bütçesi, durum analizi görüşülerek onaylandı.

İŞ DÜNYASI OLARAK HİÇBİR TALEBİMİZİ GERİ ÇEVİRMEDİ

MATSO Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Boztaş, yaptığı konuşmada Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’in Antalya Ticaret ve Sanayi Odası eski Başkanı olduğunu hatırlatarak Başkanımız Sayın Menderes Türel içimizden, bizden birisidir” dedi.

FAKÜLTE’NİN ALT YAPISINA KATKI SAĞLADILAR

Sektörel ya da kenti ilgilendiren konularda bulundukları tüm taleplere Başkan Türel’in olumlu yanıt verdiğini ve yardımcı olduğunu söyleyen Boztaş, “Sektörel ya da kentimizi ilgilendiren konularda Sayın Başkanımız hangi taleple gidersek gidelim bütün taleplerimize olumlu cevaplar verdi, destek verdi. MATSO olarak kentimize kazandırdığımız Turizm Fakültesi’nin alt yapısını Antalya Büyükşehir Belediyesi katkılar yaptı. Katılım payını kendileri karşıladılar. Okul bölgesini yaya kaldırımı ve asfalt çalışması yaptı” diye konuştu.

OTOGAR İÇERİNDEKİ KONFEARNS SALONUNU BİR 10 YIL DAHA ODAMIZA TAHSİS ETTİ

Manavgat Otogarında bulunan MATSO Konferans Salonunu yap işlet devret modeli ile yaptıklarını hatırlan Başkan Boztaş, “İlçe belediyemizden 10 yıllığına tahsisini almıştık. Bunun süresi 2018 Nisan ayında sona erdi. Başkanım Ticaret ve Sanayi Odası olarak bir 10 yıllığına daha salona ihtiyacımız var diye talepte bulunduk. Kullanım hakkımızı bir 10 yıl daha uzattı. Yazısını gönderdi imzalar atıldı. Salon 10 yıl daha Ticaret ve Sanayi Odamızın ve Manavgat’ımızın kullanımında olacak. Manavgat İş dünyası adına kendilerime teşekkür ediyorum” dedi.

MANAVGAT’IN GÖZ ARDI EDİLEMEZ BİR ÖNEMİ VAR

  Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, MATSO meclis ve komite üyelerine yaptığı konuşmada kendisinin de Ticaret ve Sanayi odasının içerisinden gelen bir belediye başkanı olduğunu hatırlattı. Manavgat’ın nüfusunun birçok ilden fazla olduğunu ifade eden Türel, “Manavgat Antalya’mızın en önemli ilçelerinden bir tanesi. Bir taraftan turizm ve tarım sektörlerindeki potansiyeline baktığınızda Manavgat’ın göz ardı edilemez bir önemi var. Manavgat sadece Şelalesiyle, Side Antik Kenti, Sorgun Plajı İle Beş Konaktaki Rafting Merkeziyle, Oymapınar Barajıyla bugün yerli ve yabancı turistlerin çok önemli bir merkezi haline geldi” dedi.

MANAVGAT’IN ALT YAPI SORUNUNU ÇÖZDÜK

Türel, Büyükşehir belediye başkanı olarak göreve geldiklerinde Manavgat’ın çok ciddi bir arıtma problemi olduğunu belirterek “Manavgat’ımızda arıtma tesislerine ciddi yatırımlar yaparak bu sorunu da gidermiş olduk. Manavgat’ta şükürler olsun arıtma ile ilgili yakın geleceğe kadar bir sorunumuz yok ” ifadelerine yer verdi.

Büyükşehir Yasası ile Antalya’dan Manavgat’ın her noktasına hizmet götürdüklerini ifade eden Türel, alt yapı sorununu çözdüklerini söyledi.  Türel, “Zararın neresinden dönülürse kardır. Biz bunlara başladık ve tamamladık. Manavgat’ta özellikle 4 caddede önemli bir fiziki güzelleştirme de yaptık. Hastane Caddesi, Antalya Caddesi, Boztepe Caddesi ve İbrahim Sözen Caddesi’nde. Çok önemli yatırımlar yaptık ve o yatırımı yapıyorken esas yaptığımız iş, onun altına yaptığımız yatırımdı. Bu mahallelerde bu caddelerde artık yağmur suyu ile ilgili bir sıkıntı yok. Küçük göllenmeler olabilir. O da işte imalat aşamasındaki eğim hataları. Ama artık buraları dükkânların göle dönüştüğü, içerisinden sandalların geçebileceği derinlikte havuzların olduğu bir görüntüden uzaklaştı” ifadelerini kullandı.

TÜRK BELENİ BİTİYOR, SONBAHARDA AÇILACAK

 Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Manavgat’ın yeni cazibe merkezi olacak Türkbeleni Projesini tamamlamak üzere olduklarını belirterek sonbaharda açılışını gerçekleştireceklerini söyledi. Türk Beleni içerisinde Millet Kıraathanesi yapacaklarını kaydeden Türel, “Türkbeleni Projesi’ni artık birkaç ay içerisinde nihayete erdiriyoruz. Sonbaharda hep birlikte açılışını yaparız. Türkbeleni Manavgat’ın adeta o müthiş manzarası ile yeni bir yaşam alanı oluyor. Orada sivil toplum örgütlerimizin, meslek edindirme kurslarımızın da içinde yer aldığı sosyal yaşam alanları da olacak. Ve içine yeni karar verdik millet kıraathanesini de ekliyoruz. Orada bütün bu hizmetlerden bütün Manavgatlılar en güzel şekilde faydalanabilecek” diye konuştu.

2070 YILINA KADAR SU PROBLEMİNİ ÇÖZÜYORUZ

Başkan Türel, sözlerini şöyle sürdürdü: Şimdi Manavgat’ın artık 2030-2040 senesi içme suyu sorunu, bunu da çok ciddi şekilde ele aldık. Manavgat suyu rahmetli Özal’ın ta İsrail’e göndereceği barış suyu kadar büyük bir zenginlik. Burnumuzun ucunda. Biz bunu kullanamamışız. Şimdi kullanıyoruz. DSİ’den devrini aldık. Sadece bu bölge değil. Alanya’dan Antalya’ya kadar sahil bölgesinde 2070’e kadar bölgenin su problemini çözmüş olacağız. Suyun kalitesi, o para ödeyerek içtiğimiz şişe sularının kalitesinden çok daha yüksek. Memba suyu kalitesi. Öyle bir su. İşte şimdi musluklardan akacak”

SORGUN ÇAMLIĞI HALKIN KULLANIMINA AÇILIYOR

Ve şimdi sıra Sorgun’a geliyor. Çocukluğumun da geçtiği yer. İnşallah Turizm Bakanımızla geçen hafta da konuştuk Sorgun’un tahsisi konusunda zaten bir çalışma başlatılmıştı. Ve buraya halkın kullanımına açık müthiş bir proje yapıyoruz. Tahsis işlemlerini inşallah seçimlere kadar tamamlarsak projemizi de geleceğiz burada sizlerle paylaşacağız. Diyeceğiz ki yanlışı eksiği gediği ne var bakalım hep beraber. Ama tamamen halkın kullanımına açık bir alanı Manavgatlılara yepyeni bir cazibe merkezi hem yerli hem yabancı turistlerin hizmetine sunacak şekle getireceğiz” dedi.

MECLİS ÜYELERİ VE KATILIMCILARIN SORULARINI YANITLADI

 Türel konuşmanın ardından salonda bulunan meclis üyeleri ve katılımcıların sorularını yanıtladı.  Toplantı sonunda MATSO Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Boztaş, Başkan Türel’e MATSO’ya katkıları nedeniyle plaket takdim etti.

Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör:
Etiketler: MATSO, Meclisi, Başkan, Türel’i, konuk, etti, , , , ,
Yorumlar
asin.com/dcms-themes/sanalbasin/img/sanalbasin_uyesidir.png" />

Haber Yazılımı