Haber Detayı
03 Temmuz 2017 - Pazartesi 10:02 Bu haber 2132 kez okundu
 
MATSO, Manavgat'ı dijital ortamda 5 dilde tanıtıyor
MATSO tarafından geçtiğimiz yıllarda faaliyete geçirilen www.visitmanavgatside.com web sayfası ve sosyal medya hesapları ile dijital platformda 5 dilde tanıtılıyor.
YAŞAM Haberi
MATSO, Manavgat'ı dijital ortamda 5 dilde tanıtıyor


MATSO tarafından geçtiğimiz yıllarda faaliyete geçirilen www.visitmanavgatside.com web sayfası ve sosyal medya hesapları ile dijital platformda 5 dilde tanıtılıyor.

Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası (MATSO) Manavgat'ı dünyaya 5 dilde tanıtıyor. MATSO, ilçe tanıtımına katkı sağlamak amacıyla kurduğu web sayfası ve sosyal medya hesapları üzerinden 5ayrı dilde Manavgat'ı dünyaya tanıtıyor.
Web sayfası tatilciler için iyi bir rehber
Web sayfası üzerinden Türkçe, İngilizce, Almanca, Rusça ve Felemenkçe olmak üzere 5 dilde Manavgat /Side turizm destinasyonu en iyi şekilde tanıtmak için yola çıkan MATSO ilçeye rehberlik edecek sitede gezilecek tarihi ve turistik yerleri, ilçenin yöresel değerleri, ilçede yapılabilecek etkinlikler, nereden alışveriş yapılabilir, yemek kültürü, tekne turları, su sporları, festivaller, kongre ve toplantılar, pazaryerleri, plajlar, yapılabilecek turların yanı sıra pratik bilgiler, internet erişimi ve kredi kartları kullanımı, bölgede ne zaman tatil yapılır, Çalışma saatleri birçok konuda bilgiler yer alıyor.
Otellerin web sayfasında rezervasyonda yapılabilir
Otel rehberi bölümünde ise Manavgat-Side destinasyonunda yer alan otellerinde web sayfasına girilebiliyor. Buradan otel web sayfası girilerek rezervasyonda yapılabiliyor.
10 bine yakın takipçi ile sosyal medya hesaplarından Manavgat'ı tanıyoruz
Her gün yaklaşık 200 kişi tarafından ziyaret edilen www.visitmanavgatside.com web sayfası toplamda  350 000 toplam kişi tarafından ziyaret edildi.

www.facebook.com/visitmanavgatfacebook sayfası, www.instagram.com/visitmanavgatinstagram sayfası, twitter.com/VisitManavgattwitter sosyal medya hesaplarının on binlere yaklaşan takipçisi bulunuyor. Manavgat'ın tarihi ve turistik yerlerinin fotoğrafının her gün paylaşıldığı sosyal medya hesaplarında her gün çok sayıda kişiye ulaşılarak ilçe tanıtımına büyük katkı sağlıyor.
Manavgat’ı 5 dilde tanıtıyoruz
MATSO Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Boztaş, ilçenin doğal güzellikleri, tarihi ve kültürel zenginlikleriyle güçlü bir potansiyeli bulunduğunu belirterek Manavgat'ın, ülke ve bölge turizminin yanında uluslararası düzeyde de adından söz ettiren büyük bir turizm destinasyonu olduğunu söyledi. MATSO olarak ilçeyi yurt dışındaki fuarların yani sıra kurdukları www.visitmanavgatside.com ve sosyal medya hesapları ile 5 dilde tanıttıklarına değinen Boztaş, "Manavgat 250 bini geçen yatak kapasitesi ile  büyük bir turizm bölgesidir. Turizm sektörüne verilen destek, teşvik ve yatırımlarla birlikte ülke turizminin yanında ilçemizde hızlı bir gelişme göstermiştir. Kentimiz bu kazanımlar neticesinde, ülkemizin ilçe bazında en fazla yatak kapasitesine sahip (250 binin üzerinde) bir bölgedir. Manavgat-Side bölgesi öncelikli olarak Avrupalı turist başta olmak üzere uluslararası turizm platformunda çok önemli bir yere sahiptir. Artan kapasite yeni pazarların oluşturmasını gerektirmektedir. Bu anlamda tanıtım daha çok önem kazanmaktadır. Bu nedenle gerek Avrupa ülkelerinde gerekse Rusya pazarında tanıtıma katkı sağlamak amacıyla 5 dilde yayın yapan web sayfası ve sosyal medya hesaplarını geçtiğimiz yıl faaliyete geçirdik. Turizm ve ilçe tanıtımına çok büyük katkı sağlayacaktır" diye konuştu.

Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör:
Etiketler: MATSO,, Manavgat'ı, dijital, ortamda, 5, dilde, tanıtıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı