Haber Detayı
23 Mayıs 2020 - Cumartesi 15:05 Bu haber 5152 kez okundu
 
MATSO'dan kum mevkii için yeni eylem planı
Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası'nın cuma günü gerçekleştirmiş olduğu meclis toplantısında Kültür ve Turizm Bakanlığının, Manavgat kum mevkisindeki 'Yat Limanı' ve 'Yat Çekek ve İmalat İhtisas OSB' talebinin iptali görüşüldü.
GÜNDEM Haberi
MATSO'dan kum mevkii için yeni eylem planı

Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası'nın cuma günü gerçekleştirmiş olduğu meclis toplantısında; Kültür ve Turizm Bakanlığının Manavgat kum mevkisindeki re'sen yapmış olduğu planlamayla, Manavgat'ın uzun yıllardır hayali olan 'Yat Limanı' ve 'Yat Çekek ve İmalat İhtisas OSB' yapılması hayalinin iptal edilerek, bölgeye 4 adet golf sahası yapmak istenmesine MATSO olarak yapılan  itiraz ve taleplerin red edildiğine dair bakanlığın resmi yazısı gündem konusu oldu.

Konunun tüm meslek komite toplantılarında değerlendirilmesinin ardından dün video konferans yöntemiyle gerçekleştirilen meclis toplantısında görüş birliğine varılarak oybirliği ile şu kararlar alındı.
Yapılan planlama, Manavgat ve bölgenin geleceği açısından yanlış olmuştur. Bu planlamanın iptal edilmesi gerektiği konusu kamuoyuna etkin bir şekilde duyurulmalı, kamuoyu bilgilendirilmeli ve uyarılarımız tarihe not düşülmelidir.
TOBB'dan görüş alınarak yetkimizin varlığının tespiti durumunda yapılan planla yargıya  taşınmalıdır.   
Ekonomimizin dirençli hale gelmesi, turizmin çeşitlendirilmesi, sürdürülebilir olması için  önemli olan ve kentimizin hayali olan 'Manavgat Yat Limanı' ve 'Yat Çekek ve İmalat İhtisas OSB'nin yapılması için tüm yasal yollar kullanılmalı ve çalışmalar yapılmalıdır.

Kaynak: (EŞ) - Erkam ŞAHİN Editör: Ömer KARÇA
Etiketler: MATSO'dan, kum, mevkii, için, yeni, eylem, planı,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı