Haber Detayı
12 Aralık 2019 - Perşembe 03:12 Bu haber 3342 kez okundu
 
MATSO’dan dış ticaret bilgilendirme semineri
MATSO, Ticaret Bakanlığı ve BAİB İşbirliği ile 13 Aralık Cuma Günü saat 14:00’da Otogar Toplantı Salonunda dış ticaret bilgilendirme semineri düzenleniyor.
EKONOMİ Haberi
MATSO’dan dış ticaret bilgilendirme semineri

Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası (MATSO), Ticaret Bakanlığı ve Batı Akdeniz İhracatçılar Birliği (BAİB) İşbirliğiyle dış ticaret bilgilendirme semineri düzenleniyor. 14 Aralık Cuma Günü saat 14:00’da MATSO Otagar Toplantı Salonunda gerçekleşecek seminere Ticaret Bakanlığı uzmanları konuşmacı olarak katılacak.
 
HERKESİ SEMİNERE DAVET ETTİ
MATSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Şükrü Arslan, seminerde hibe, destek ve Pazar araştırmaları gibi konuların ele alınacağını belirterek seminerin Manavgat’a, MATSO üyelerine ve ihracat yapan firmalara olumlu katkılar sağlayacağını söyledi.
 
MATSO yönetimi olarak 6 yıl önce ilk göreve geldiklerinde Manavgat’ta ihracat yapan firma sayısının yok denecek kadar az olduğunu hatırlatan Arslan, MATSO olarak kentin ihracat potansiyelini artırmak amacıyla yaptıkları çalışmalarla 80 civarında firmanın ihracat yapar hale geldiğini söyledi. MATSO üyelerinin 60 ülkeye ihracat yaptığını ifade eden Arslan, “Manavgat’ta artık önemli gelir kaynaklarımızdan birisi de ihracat haline geliyor” dedi. Arslan, seminere herkesi davet etti.
Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör: Erkam ŞAHİN
Etiketler: MATSO’dan, dış, ticaret, bilgilendirme, semineri,
Yorumlar
Haber Yazılımı