Haber Detayı
31 Mayıs 2020 - Pazar 20:45 Bu haber 3805 kez okundu
 
MATSO’da sigorta acenteleri sektörün sorunlarını masaya yatırdı
12. Meslek Komitesi tarafından sektörünün sorunlarını masaya yatırmak amacıyla MATSO’da video konferans yöntemi ile toplantı düzenlendi.
EKONOMİ Haberi
MATSO’da sigorta acenteleri sektörün sorunlarını masaya yatırdı

Manavgat ticaret ve Sanayi Odası 12. Meslek Komitesi tarafından sektörünün sorunlarını masaya yatırmak amacıyla toplantı düzenlendi. Video konferans yönetimi ile gerçekleşen toplantının açılışını MATSO Yönetim Kurulu başkanı Ahmet Boztaş yaptı. Başkan Boztaş, mesafeli akdedilen sigorta sözleşmelerine ilişkin yönetmelik değişikliğine ve sektörün sorunlarını değendi.  Mayıs ayının son haftası her yıl sigortacılar haftası olarak kutlandığını hatırlatan başkan Boztaş, her yıl MATSO olarak sigorta sektörüne yönelik bir dizi aktivite gerçekleştirdiğini kaydederek bu yıl covid 19 önlemleri kapsamında bu tür aktivelerinin tamamımın iptal edildiğini ifade etti.

Başkan Boztaş , MATSO 12. Meslek komitesi üyelerin toplanarak sigorta sektörü ile ilgili mesafeli akdedilen sigorta sözleşmelerine ilişkin yönetmelik değişikliği ile ilgili MATSO Yönetimi olarak kendilerine öneri ve talepte bulunduklarını söyledi. Boztaş, “Bizim arkadaşlarımızın taleplerini Hazine ve Maliye Bakanlığı ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ve Sigortacılık Ve Özel Emeklilik Düzenleme Ve Denetleme Kurumuna ilettik. Konunun takipçisiyiz” dedi.
12. Meslek Komite Başkan Yardımcısı Nesibe yıldız ise sigorta sektörü ile ilgili yeni çıkan mesafeli akdedilen sigorta sözleşmelerine ilişkin yönetmelik değişikliği değinerek Sigorta Acenteleri İcra Komitesi (SAİK)’in konuyla ilgili 6  saat bir toplantı yaparak konuyu gerekli mercilere ilettiğini söyledi. Yıldız, “ Çıkan yönetmeliğin bizi etkilemeciliği söyleniyor ama bir süre etkileyecektir. Hep birlikte konunun takipçisi olalım. Biz siz değerli üyelerimizin görüşlerini almak için böyle bir toplantı gerçekleştirdik” dedi.
MATSO Meclis Üyesi ve 12. Meslek Komitesi Üyesi Ramazan Demir ise sigorta acenteleri olarak birlikte hareket etmenin önemine değinerek, “çıkan yönetmelik ve diğer konularda üyelerimiz görüşlerini almak için son derece önemli. Toplantımıza katıldığınız için sizlere bize her konuda destek veren MATSO Başkanımız Sayın Ahmet Boztaş’a teşekkür ederiz”  diye konuştu.
Ardından toplantıya katılan tüm üyelere söz hakkı verildi.

Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör: Erkam ŞAHİN
Etiketler: MATSO’da, sigorta, acenteleri, sektörün, sorunlarını, masaya, yatırdı,
Yorumlar
Haber Yazılımı