Haber Detayı
27 Temmuz 2018 - Cuma 10:16 Bu haber 5642 kez okundu
 
MATSO’da dijital dönüşüm zamanı
MATSO Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Boztaş Oda binasında yaptığı basın toplantısında E- MATSO’ya geçeceklerinin sözünü verdiklerini hatırlatarak seçimin ardından 3 ay gibi kısa bir süre geçmesine rağmen sistemi uygulamaya başladıklarını söyledi.
GÜNDEM Haberi
MATSO’da dijital dönüşüm zamanı

 

MATSO Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Boztaş Oda binasında yaptığı basın toplantısında E- MATSO’ya geçeceklerinin sözünü verdiklerini hatırlatarak seçimin ardından 3 ay gibi kısa bir süre geçmesine rağmen sistemi uygulamaya başladıklarını söyledi.

BOZTAŞ, SÖZ VERDİK YAPTIK

Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası  (MATSO) Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Boztaş, Oda binasında basın toplantısı düzenledi. Başkan Boztaş toplantıdayaptığı konuşmada Oda üyelerine daha iyi hizmet verebilmek amacıyla dijitalleşme yönünde önemli adımlar atmaya başladıkları belirterek dijital sistemin Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ile birlikte entegreli bir şekilde çalışacağını ifade etti.  Çağımız ve bulunduğumuz yüzyılda internet ve dijital teknolojinin yaşamın her alanında etkisini gösterdiğini ifade eden Boztaş, tüm kurum ve küresel aktörlerin bir adım öne çıkabilmek için dijital sisteme geçmeleri gerekmektedir. Bizde MATSO olarak dijital dönüşümE başladık” dedi.

E-MATSO

E- MATSO sistemine geçtikleri andan itibaren Oda üyelerinin MATSO’dan alacakları belgeleri Oda’ya gelmeden elektronik ortamda almaya başladıklarını belirten Başkan Boztaş,  “günümüzde iş dünyası zamanla yarışıyor. Zaman her üyemiz için çok önemlidir. Hedefimiz zamanla yarışan iş insanlarının işlerini kolaylaştırmaktır. Üyelerimiz işyerinden yada dünyanın her hangi bir yerinden internet sistemimize girerek herhangi bir kurum için ihtiyaç duyduğu evrağı, ilgili resmi kuruma anında elektronik ortamda iletilebiliyor. Aynıevrağı istemeleri halinde ıslak imzalı olarak da adreslerine gönderebiliyoruz. Faaliyet belgesi, oda sicil sureti,  ortaklık teyyid belgesi, ihale durum belgesi başta olmak üzere odamıza ait tüm belgeler bu sistemden ücretsiz olarak alınabiliyor. E- MATSO ile üyelerimize internet sitemiz üzerinden aynı zamanda aidatlarını elektronik ortamda ödeme imkânı da sunduk ”dedi.

BELGELERİNİZ ARTIK BİR TIKLA ELİNİZDE

Oda üyelerinin E- MATSO sistemine geçilmesinin ardından alacakları belgeleri MATSO’ya gelmeden elektronik ortamda alabileceklerini ifade eden Boztaş, “üyelerimizin alacakları belgeler bir tıkla ellerinde olacak”

 ÜYELERİMİZ 7/24 BELGE ALABİLİRLER

“Üyelerimiz istedikleri belgeleri sistemden 7/24 alabilirler. MATSO olarak üyelerimizin işlerini kolaylaştırmak amacıyla geçtiğimiz e-MATSO ile Türkiye’de bu sistemi uygulayan ilk odalar arasındayız” diye konuştu.

SÖZ VERDİK YAPTIK

Nisan ayında gerçekleşen Oda seçimi öncesinde E- MATSO’ya geçeceklerinin sözünü verdiklerini hatırlatan Boztaş, seçimin ardından 3 ay gibi kısa bir süre geçmesine rağmen sistemi uygulamaya başladıklarını söyledi. Boztaş, “seçim öncesinde söz verdik seçimin ardından gerçekleştirdik. Sistemle birlikte üyelerimizin zamandan tasarruf sağlamaları konusunda hizmete sunulan elektronik belge sisteminin hayırlısı olmasını diliyorum” dedi.

SİSTEME ÜYE OLMANIZ GEREKİYOR

Oda üyelerinin sistemden yararlanabilmesi için E-MATSO’ya üye olmaları gerektiğini vurgulayan Boztaş, “ sisteme sadece Oda üyelerimiz kayıt olabilmektedir. Sisteme kayıt yaptıran üyelerimizin cep telefon numarasının güncel ve sisteme kayıtlı olması gerekmektedir. Kayıt olurken doğrulama kodu şirket yetkilisinin cep telefonuna gönderilecektir. Cep telefona gelen kod ile sisteme girip şifre oluşturarak sistemi kullanabilecektir. Sisteme kayıt olduktan MATSO’dan alacakları belgeleri Oda’ya gelmeden elektronik ortamda aldıkları gibi üye aidatlarını ödeyebileceklerdir” dedi. 

Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör:
Etiketler: MATSO’da, dijital, dönüşüm, zamanı,
Yorumlar
Haber Yazılımı