Haber Detayı
13 Mart 2019 - Çarşamba 10:38 Bu haber 1965 kez okundu
 
MATSO’da “2019 yılı İstihdama Yönelik Teşvik ve Destekler” bilgilendirme semineri
MATSO, İŞKUR ve SGK işrbiliği ile 13 Mart Çarşamba günü saat 10.30’da Otogar Toplantı Salonunda “2019 yılı İstihdama Yönelik Teşvik ve Destekler” konulu bilgilendirme semineri düzenleniyor.
YAŞAM Haberi
MATSO’da “2019 yılı İstihdama Yönelik Teşvik ve Destekler”  bilgilendirme semineri

 

MATSO, İŞKUR ve SGK işrbiliği ile 13 Mart Çarşamba günü saat 10.30’da Otogar Toplantı Salonunda “2019 yılı İstihdama Yönelik Teşvik ve Destekler” konulu bilgilendirme semineri düzenleniyor.

Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası (MATSO), Çalışma ve İş Kurumu (İŞKUR) ve Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) işbirliği ile “2019 yılı İstihdama Yönelik Teşvik ve Destekler”  konulu bilgilendirme semineri düzenleniyor. 13 Mart Çarşamba günü saat 10.30’da MATSO Otagar Toplantı Salonunda gerçekleşecek seminere SGK İl Müdürü Nejat Deniz, Antalya İŞKUR İl Müdürü Veli Tekkanat konuşmacı olarak katılacak.

MATSO Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Boztaş, seminerde 2019 yılında açıklanan istihdama yönelik teşvik ve desteklerin anlatılacağını belirterek seminere herkesi davet etti.

İSTİHDAM SEFERBERLİĞİNİ DESTEKLİYORUZ

İstihdam Seferberliği 2019’un istihdama büyük katkılar sağlayacağına değinen Başkan Boztaş,  “İstihdam Seferberliği 2019 Tanıtım Toplantısı Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun ev sahipliğinde, TOBB binasında gerçekleştirildi.  İstihdam paketini olumlu buluyor ve destekliyoruz. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere Bakanlarımız Berat Albayrak, Zehra Zümrüt Selçuk ve Başkanımız Sayın M.Rifat Hisarcıklıoğlu' na Manavgat İş dünyası adına teşekkür ediyorum” dedi.

ANTALYA ADINA VERDİĞİMİZ 150 BİN İSTİHDAM SÖZÜNÜ AŞMAK İÇİN ÇABA GÖSTERİYORUZ

OBB İkiz Kuleler’de gerçekleşen Türkiye Ekonomi Şurasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a Antalya için ek 150 bin istihdam sözü verdiği hatırlatan Başkan Boztaş, “Antalya İli'ni temsilen yapmış olduğum konuşmada Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a 150 bin ek istihdam sağlanacağımızın sözünü vermiştim. Geçen hafta Dışişleri Bakanımız Sayın Mevlüt Çavuşoğlu ve Antalya Valimiz Sayın Münir Karaloğlu’nun katılımı ile açılışını gerçekleştirdiğimiz Manavgat’ta İş var sloganlı istihdam fuarımızın ardından şimdide 2019 yılında açıklanan istihdama yönelik teşvik ve desteklerin anlatılacağını seminer düzenliyoruz. Antalya olarak devletimizin de verdiği desteklerle 150 bin rakamının üzerine çıkacağımızı düşünüyorum” diye konuştu.

Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör:
Etiketler: MATSO’da, “2019, yılı, İstihdama, Yönelik, Teşvik, ve, Destekler”, , bilgilendirme, semineri,
Yorumlar
Haber Yazılımı