Haber Detayı
09 Nisan 2019 - Salı 09:34 Bu haber 2046 kez okundu
 
MASMO’dan Kurumlar Vergisi eğitimi
Manavgat Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası (MASMO) üyelerine yönelik olarak ‘Kurumlar Vergisi: Vergi Matrahının Tespiti ve Beyanı-Matrahın Tespitinde Özellik Arz Eden Hususlar-İstisnalar, Muafiyetler’ konulu eğitim semineri düzenledi. Eğitim seminerini İstanbul SMMMO TESMER Eğitmeni Arzu Aktaş sundu.
EĞİTİM Haberi
MASMO’dan Kurumlar Vergisi eğitimi

 

Manavgat Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası (MASMO) üyelerine yönelik olarak ‘Kurumlar Vergisi: Vergi Matrahının Tespiti ve Beyanı-Matrahın Tespitinde Özellik Arz Eden Hususlar-İstisnalar, Muafiyetler’ konulu eğitim semineri düzenledi. Eğitim seminerini İstanbul SMMMO TESMER Eğitmeni Arzu Aktaş sundu.

MASMO üyelerine yönelik olarak, İbrahim Sözen Gençlik Merkezi konferans salonunda, sunumunu İstanbul SMMMO TESMER Eğitmeni Arzu Aktaş gerçekleştirdiği ‘Kurumlar Vergisi: Vergi Matrahının Tespiti ve Beyanı-Matrahın Tespitinde Özellik Arz Eden Hususlar-İstisnalar, Muafiyetler’ konulu eğitim semineri düzenledi.

MASMO Başkanı Nezih Özgenç’in açılış konuşmasını yaptığı eğitim seminerinde İstanbul SMMMO TESMER eğitmeni Mali Müşavir Arzu Aktaş, 10 yıldır İstanbul ve Anadolu’nun çeşitli yerlerinde meslek içi eğitimlerini uyguladıklarını, İSMMMO’nun geliştirdiği eğitim modeli ile eğitimleri sürdürdüklerini söyledi. Güncel vergi mevzuatları ve diğer konularda meslektaşların ihtiyaç duyduğu eğitimi verdiklerini ifade eden Aktaş, “Manavgat’ta, kurumlar vergisi beyannamesinin düzenlenme dönemi olduğu için kurumlar vergisi beyanname düzenleme kılavuzu kapsamında önemli konulara dikkat çeken bir sunum gerçekleştirdik” dedi.

MASMO olarak ayda bir veya iki eğitim semineri düzenlediklerini ifade eden MASMO Başkanı Nezih Özgenç, “İstanbul odamızın TESMER yönetim kurulu üyelerinden Mali Müşavir Arzu Aktaş’ın sunumlarıyla kurumlar vergisi beyanname düzenlenmesi noktasındaki eğitimimizi gerçekleştirdik. Vergi matrahının tespiti ve beyanı, matrahın tespitinde özellik arz eden hususlar ve muafiyetler konulu eğitimimizi gerçekleştirdik. Bizim süreç içersinde olmazsa olmazımız zorunluluğumuz mesleki eğitimlerimizdir çünkü hem mesleki mevzuatımızda hem de vergi mevzuatında, ticari yaşam mevzuatlarında sürekli değişiklikler meydana gelmekte. Bu değişikliklere biz en kısa zamanda meslektaşlarımızı buluşturma, arkasından açıklamalı metinlerle ve kendilerine mail, odamızın web sayfası ve mesajlarla en kısa sürede paylaşmaya çalışmaktayız. Ben özellikle bu eğitimimizin gerçekleşmesinde bize katkı yapan İstanbul oda başkanımız Sayın Yücel Akdemir’e ve İstanbul Eğitim Müdürü Sayın İnci Şalcı’ya da çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Özgenç, Kurumlar Vergisi Beyanname Düzenleme Rehber Kitapçığının hazırlanmasında emeği geçen YMM Murat Yıldız ve sponsor Dersu Balıkçılık Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Keçer’e de teşekkür etti.

31 Mart 2019 tarihinde yapılan Mahalli İdareler Seçimlerine de değinen Özgenç, “Biliyorsunuz bir siyasi seçim geçirdik. Bu seçimde aday olan tüm siyasi parti adaylarını, meclis üyelerini demokrasiye yapmış oldukları katkılardan dolayı kutluyorum. Meslektaşlarımızdan birçok arkadaşlarımız siyasi partilerde görev aldılar, her birisi daha öncede söylediğimiz gibi gençlerimiz. Hangi dünya görüşünde olursa olsun, hangi siyasi görüşte olursa olsunlar gençlerimizin görev almalarını kendilerine öneriyoruz. Bu yıl Manavgat Belediye Meclisine giren meslektaşımız Çetin Sağtürk’ü kutluyorum kendisine başarılar diliyorum” diye konuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: MASMO’dan, Kurumlar, Vergisi, eğitimi,
Yorumlar
Haber Yazılımı