Haber Detayı
16 Haziran 2017 - Cuma 10:10
 
MASMO’dan iftar
Manavgat Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası (MASMO), Melas Garden Restoran’da iftar yemeği verdi. Muhasebecilerin yoğun ilgi gösterdiği iftar yemeğinde MASMO Başkanı Nezih Özgenç, işletmeleri dijitalleşme çağına taşıyacak olan meslek mensuplarının faydalanabilmeleri için çeşitli kurumlarla anlaşmalar yaptıklarını söyledi.
YAŞAM Haberi
MASMO’dan iftar

Manavgat Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası (MASMO), Melas Garden Restoran’da iftar yemeği verdi. Muhasebecilerin yoğun ilgi gösterdiği iftar yemeğinde MASMO Başkanı Nezih Özgenç, işletmeleri dijitalleşme çağına taşıyacak olan meslek mensuplarının faydalanabilmeleri için çeşitli kurumlarla anlaşmalar yaptıklarını söyledi.

MASMO, birlik ve berberliğin pekiştiği Ramazan ayı nedeniyle meslek mensuplarına yönelik iftar yemeği verdi. Yemeğe Manavgat Vergi Dairesi Müdürü Hüsrev Baş, SGK Manavgat Müdürü Ali Duru, MATSO Başkanı Ahmet Boztaş ve MESO Başkanı Hasan Çelik’te katıldı.

Melas Garden Restoran’da düzenlenen ve muhasebecilerin yoğun ilgi gösterdiği iftar yemeğinde konuşan MASMO Başkanı Nezih Özgenç, 13 Haziran’da meslek yasasının 28. yılını kutladıklarını hatırlatarak, “Bizler camiamızı yalnızca odalarımıza kayıtlı 100 bin meslek mensubu olarak görmüyoruz. Ailelerimiz, kamudaki paydaşlarımız, çalışma arkadaşlarımız ve müşterilerimizle birlikte kocaman bir topluluğuz. Yılsonu işlemleri, geçici vergi, gelir vergisi, kurumlar vergisi, kos- geb kredileri, iş kur ve istihdam teşvikleri ile birlikte zamana karşı yarıştığımız kış ve bahar aylarını geride bırakırken ailecek bir tatil yapabilme, kendimize zaman ayırabileceğimiz hayallerini kurduğumuz yaz ayına kavuşmuş bulunmaktayız. Bu zorlu süreçlerde bizleri yalnız bırakmayan ve desteklerini hiçbir zaman esirgemeyen ailelerimiz ve kendilerine çoğu kere zaman ayıramadığımız çocuklarımızla ne kadar övünsek azdır” diye konuştu.

Ramazan ayının kaynaşma, paylaşma ve yardımlaşma ayı olduğunu ifade eden Özgenç, “sevgi ve saygının, birlik ve beraberliğimizin pekiştiği, insani değerlerimiz ve merhamet duygusunun ve barışın öne çıktığı mübarek ramazan ayı hepimize hayırlı ve uğurlu olsun” dedi.

Konuşmasında gelişen teknoloji ile birlikte iş dünyasının hızlı bir değişim geçirdiğini anlatan Özgenç, bu değişim sürecinde muhasebecilerin rolünü vurgulayarak; “Dünyada yayımlanan raporlar önümüzdeki yıllar dijitalleşme, e –ticaret ve bulut teknolojilerinin öne çıkacağı işletmeleri ve kobileri bu teknolojilere hazırlama yine biz mali müşavirlerin öncülüğünde ve katkılarıyla gerçekleşecektir. Meslektaşlarımızın bilgi tecrübelerine katkı yapacak değişen teknolojilere göre daha çok raporlama, danışmanlık konuları olmak üzere eğitimlerimizi planlayarak kendimizi geleceğe planlamalıyız” dedi.

Başkanlar Kurulu toplantısı ile TÜRMOB’la yapılan görüşmeler ve alınan kararların, yapılan çalışmaların neticeleri hakkında meslek mensuplarına bilgi veren Özgenç, birçok maddenin günün gereklilikleri ve ihtiyaçlarına uygun hale getirildiğini söyledi.

MASMO’nun hedefleri arasında kendi binasına kavuşma hedefinin de olduğunu ifade eden Nezih Özgenç, “Odamız arsa komisyonu Kaymakamımız Sayın Nazmi Günlü’yü ziyaret ederek gelecekte oda binamızı inşa edebileceğimiz arsa tahsisi hakkında görüş alışverişinde bulunduk. Sayın kaymakamımız konu ile ilgili çalışma yaptıracağını ve sonucunu bizlerle paylaşacaklarını dile getirdiler” dedi.

Yine oda olarak, üye meslek mensuplarının hayat standartlarını yükseltmek amacıyla çeşitli kuruluşlarla işbirliğine gittiklerini ve anlaşmalar yaptıklarını vurgulayan Özgenç, “Sizlere katkı sağlayacağına inandığımız Maya Kolejleri ve Bilgi Hastanesi ile indirim anlaşmaları imzalanmış ayrıca özel Akdeniz Hastanesi ile görüşmeler yapılmış önümüzdeki günlerde protokol karşılıklı olarak imzalanacaktır” dedi.

Mesleki dergilerinin çıkarılması için hazırlıkların devam ettiğini de sözlerine ekleyen Özgenç, konuşmasını şöyle tamamladı: “Yönetim olarak bir yılı geride bırakmış bulunmaktayız. Bu süreç içersinde emek ve zamanlarını ortaya koyan tüm kurul ve komisyon üyelerimize, odamız çalışma arkadaşlarımıza ve çalışmalarımıza katılımlarınız ve özverilerinizden dolayı siz meslektaşlarımız ve aday meslektaşlarıma sonsuz teşekkür ederim. Bu duygu ve düşüncelerle sizin ve ailenizin mübarek ramazan bayramınızı en içten dileklerimle kutlar, sağlık, mutluluk ve başarılarla dolu bir gelecek dilerim”

Özgenç konuşmasının ardından Melas Garden Restoran işletmecisi Hüseyin Akın ile MASMO üyelerine yüzde 20 indirim yapılması için anlaşma imzaladı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: MASMO’dan, iftar,
Yorumlar
Haber Yazılımı