Haber Detayı
17 Ağustos 2018 - Cuma 10:03
 
Masiad’dan Ankara çıkarması
Manavgat Sanayici ve İş Adamları Derneği (MASİAD) “8. Manavgat Buluşması” organizasyonu kapsamında Ankara’da Milli Eğitim Bakanı Prof.Dr. Ziya Selçuk,Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ve Ankara Valisi Ercan Topaca’yı makamında ziyaret ettik.
YAŞAM Haberi
Masiad’dan Ankara çıkarması

 

Manavgat Sanayici ve İş Adamları Derneği (MASİAD) “8. Manavgat Buluşması” organizasyonu kapsamında Ankara’da Milli Eğitim Bakanı Prof.Dr. Ziya SELÇUK,Turizm Bakanı Mehmet Nuri ERSOY VE Ankara Valisi Ercan TOPACA’yı makamında ziyaret ettik.

Kurban bayramının ikinci günü (22 Ağustos 2018-Çarşamba günü) saat 14.30’da Boğaz mevkiinde yer alan Bosphorus Sorgun Otel’de gerçekleştirilecek olan organizasyonda Manavgat dışında yaşayan yönetici,akademisyen,bürokrat,iş adamı vb. pozisyonundaki Manavgatlılarla ,Manavgat eşrafının kaynaştırılması,Manavgatlılık ruhunun ve etkin bir Manavgat lobisinin oluşturulması hedefleniyor.

GÜNDEM:TURİZM VE TARIM

Her yıl farklı gündem maddesi ile gerçekleştirilen organizasyonun bu yılki gündemi “Turizm ve Tarımda Marka Kent Manavgat”.Gerçekleştirilen organizasyonda hem Manavgatlılar bayramlaşacak hem de çok değerli katılımcıların gündem kapsamındaki görüşlerini dinleme fırsatı bulunacak.

BAKAN DÜZEYİNDE KATILIM BEKLENİYOR

Manavgat Sanayici ve İş Adamları Derneği (MASİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Turgay AKAR başkanlığında hem organizasyon davetiyesini vermek hem de hayırlı olsun ziyareti yapmak kapsamında adeta Ankara’ya çıkartma yaptı.Ziyaretlere Masiad Başkanı Turgay AKAR ve Yönetim Kurulu üyeleri Okan AKIN, Mücahit TATAR, Ali Yıldırım KOCABACAK,Şevki ÖNCEL,Burcu ÜNAL,Sabri KAYA,Hüseyin SIRCAN ,Mehmet KARA ve Mehmet İkbal GEZGİNER katıldı.

İlk ziyaret  Milli Eğitim Bakanı Prof.Dr. Ziya SELÇUK’a gerçekleştirildi.Sayın Bakanı makamında ziyaret eden MASİAD Heyeti hem kendilerine hayırlı olsun dedi , hem de “8. Manavgat Buluşması “ etkinliğine davet etti. Ziyarette milli eğitim politikaları ve beklentiler üzerine  de sohbet edildi.Bölgemizde eksikliği hissedilen ara kademe personel ihtiyacının karşılanmasına yönelik eğitim veren okullara ihtiyacı olduğu ve özellikle son dönemlerde Manavgat’ta yoğunlaşan tarımsal faaliyetler kapsamında mutlaka bir Tarım Lisesinin açılması gerektiği konularına değinildi. Özellikle Tarım Lisesi projesine önem verdiğini belirten  Prof.Dr. Ziya SELÇUK,bunun dünya üzerinde uygulanışına da örnekler vererek binanın oluşturulup,özel sektörden paydaşlarında belirlenerek stratejik bir plan oluşturulması şartı ile her türlü desteğe hazır olduğunu belirtti.

İkinci ziyaret Turizm Bakanı Mehmet Nuri ERSOY’a makamında gerçekleştirildi. Ziyarette Bakan ERSOY,nitelikli turizme önem verilmesi gerektiğini ,kendilerinin bu kapsamda Sorgun da yer alan otellerinde yatak kapasitesi düşürümüne gittiklerini ,bu konuda bir ilki gerçekleştirdiklerini ,dolayısıyla Türk Turizmindeki en büyük sorunun’’nitelikli turizm’’olduğunu aynı zamanda esnafın kaliteli ürün ve hizmet konularına önem vermeleri gerektiğini belirtti.Söz alan yönetim kurulu Başkanı Turgay AKAR ve Yönetim Kurulu üyesi Hüseyin Sırcan büyük plaj diye geçen doğu bölümde kumların altında çıkarılmayı bekleyen ciddi bir kültür mirası olduğunu bu çalışmalara hız erilmesi durumunda bölgenin turizm kalitesi markalaşması noktasında faydalı olacağını belirtti.Bu konuyu başkalık olarak takip edeceklerini söyledi. Kendisine aynı zamanda 8.Manavgat Buluşmasına davet eden heyete Bakan ERSOY olumlu yanıt vererek zaten Antalya da olacağını ve mutlaka katılmaya çalışacağını söyledi.

Masiad heyeti 3.ve son ziyareti Ankara Valisi Sayın Ercan TOPACA’ya gerçekleştirdi.Yaklaşık iki saat süren ziyarette hemşerileriyle hasret gideren Vali Topaca ikramlarda bulundu.Görüşmede güncel konuların yanı sıra geçmişten günümüze Manavgatla ilgili hoş bir sohbet yapıldı.8.Manavgat buluşması davetiyesi verilen Vali Ercan TOPACA’da etkinliğe mutlaka katılacağını söyledi.

Çok olumlu ve verimli şekilde geçen Ankara ziyaretleri sonucunda açıklama yapan Masiad Başkanı Turgay AKAR görüşmeler konusunda şunları söyledi.

‘’Ankara’ya gerçekleştirdiğimiz ziyaretimiz çok verimli geçti. Sayın Turizm Bakanımızı,Milli Eğitim Bakanımızı ve Ankara Valimizi   makamlarında ziyaret ettik. Bizleri çok güzel şekilde ağırlayan ev sahiplerine bölgemiz ve Manavgat’ımızla ilgili istek ve taleplerimizi. Beklentilerimizi ilettik.Her iki Bakanımızın da sorunlara olan yaklaşım tarzları ve kararlılıkları bizleri umutlandırdı. Kendilerine 8.Manavgat Buluşması davetiyelerimizi taktim ettik.Olağan üstü bir değişiklik olamaz isi bu yılki buluşmamıza Dışişleri Bakanımız MevlütÇAVUŞOĞLU,Turizm Bakanımız Mehmet Nuri ERSOY,Ankara Valimiz Ercan TOPACA,Millet Vekillerimiz İbrahim AYDIN ve Tuba VURAL ÇOKAL,Büyükşehir Belediye Başkanımız Menderes TÜREL,Kaymakamlarımız,Akademisyenlerimiz,Bürokratlarımız,İş adamalarımız ve eşrafımız olmak üzere yoğun bir katılımla gerçekleştireceğiz.

MASİAD’ın ve Manavgat’ın onur organizasyonu olarak gördüğümüz ve büyük önem verdiğimiz buluşmamıza bütün Manavgat halkını bekliyoruz,dedi. 

 

Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Masiad’dan, Ankara, çıkarması,
Yorumlar
Haber Yazılımı