İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
ONLAR ERDİ MURADINA
ONLAR ERDİ MURADINA
UCUZ ATLATTILAR
UCUZ ATLATTILAR
Haber Detayı
03 Ocak 2020 - Cuma 08:25 Bu haber 4393 kez okundu
 
Masa Dağı'na zeytinli bulvar
Kepez Belediyesi, kent merkezinin kuş bakışı görüldüğü Masa Dağı’nda büyük kayaları kırarak, açtığı 30 metre genişliğindeki bulvarı sıcak asfaltla kapladı. Bulvarın orta refüjüne 100 adet zeytin ağacı dikildi.
YAŞAM Haberi
Masa Dağı'na zeytinli bulvar

Kepez Belediyesi, dört dörtlük bir çalışmayla Antalya ulaşımına muhteşem bir bulvar kazandırıyor.  Kütükçü ile Fevzi Çakmak mahallelerinin kuzeyindeki Masa Dağı eteklerinden geçen imar planındaki 30 metrelik yolun açılması çalışması, bölgedeki mülkiyet ve imar problemlerinin çözülmesinden sonra başladı.

Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, bulvarı açabilmek için zorlu yeryüzü şekilleriyle mücadele etmişti. Ekipler, iş makineleriyle büyük kayaları kırarak, 1200 metre uzunluğunda ve 30 metre genişliğindeki yolu açmıştı. Ardından yolun yağmur suyu menfezi ve 540 ton kırma taş kullanılarak sathi asfaltı yapıldı.   

YENİ BULVARA 6 BİN 500 TON ASFALT
Yolun alt yapısının sağlamlaşmasından sonra ise sıcak asfalt çalışmasına geçildi. İlk olarak bulvara, finişer makinesiyle sıcak asfaltın zemine bağlanmasına yardımcı olan filler malzemesi serildi. Daha sonra kamyonlar tarafından finişerin haznesine boşaltılan sıcak asfaltla bulvar kaplandı. Silindir yardımıyla da asfalt sıkıştırıldı. 2 gidiş ve 2 geliş olmak üzere 4 şeritli olan bulvara, 8 cm yüksekliğinde 6 bin 500 ton sıcak asfalt döküldü.

BULVARA 100 ADET ZEYTİN AĞACI  
Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri de bulvarın orta refüjüne 100 adet yetişmiş zeytin ağacı fidanı dikiyor. Zeytin ağaçları, Santral Mahallesi’nde, açılacak olan imarlı yol üzerinden sökülerek, getirildi. Gece aydınlatması da yapılan bulvarı yapımı, yol çizgilerinin çizilmesi ve kaldırım imalatıyla tamamlanacak.
Yeni yol, Barış Manço Bulvarı ile Fevzi Çakmak Mahallesi’ndeki 6200 Sokak arasında açıldı. Yeni bulvar, ilçenin doğu-batı aksı arasında önemli bir ulaşım ağı olurken, çevresindeki imarlı arazilere belediyecilik ve kamu yatırımlarının gelmesini de sağlayacak.

Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör: Erkam ŞAHİN
Etiketler: Masa, Dağı'na, zeytinli, bulvar,
Yorumlar
Haber Yazılımı