Haber Detayı
25 Temmuz 2019 - Perşembe 14:18
 
Manavgatlılar 9. kez buluşacak
Manavgat Sanayici ve İş İnsanları Derneği (MASİAD) tarafından organize edilen ‘Manavgat Buluşmaları’nın 9.’su bu yıl 12 Ağustos 2019 Perşembe günü Sorgun Mahallesi Boğaz Mevkii’nde bulunan Bosphorus Otel’de gerçekleştirilecek. MASİAD Başkanı Mücahit Tatar, bu yıl buluşmada belli bir konu üzerinde değil, Manavgat ekonomisinin gelişmesini sağlayacak projeler üzerinde duracaklarını belirtirken, “Türkiye genelinde siyasetçisi, bürokratı ve çeşitli meslek gruplarından hemşerilerimizin katılacağı bu yılki toplantıda özellikle şehir dışında üniversitelerde okuyan Manavgatlı gençlerimizin birlikten kuvvet doğar düşüncesi ile toplantımıza katılmasını istiyorum” dedi. Buluşmada Merkez Valisi Ercan Topaca’nın bir konuşması yapması bekleniyor.
GÜNDEM Haberi
Manavgatlılar 9. kez buluşacak

Geleneksel olduğu üzere her yıl Kurban Bayramı’nın 2. gününde Manavgat Kaymakamlığının himayesinde, MASİAD tarafından düzenlenen ‘Manavgat Buluşmaları’nın 9.’su bu yıl 12 Ağustos 2019 Perşembe günü Sorgun Mahallesi Boğaz Mevkii’nde bulunan Bosphorus Otel’de gerçekleştirilecek. Saat 15:00’de kokteyl ile başlayacak buluşma, saat 16:30’da düzenlenecek toplantı ile devam edecek. Toplantı konuşmaların ardından ikili görüşmeler ve bayramlaşma ile sona erecek.

Bu yıl düzenlenecek olan Manavgat Buluşması için herhangi bir konu belirlemediklerini ifade eden MASİAD Başkanı Mücahit Tatar, “Manavgat’ımızın turizm, sanayi ve tarım alanlarında ekonomik olarak nasıl geliştiririz, neler yapmalıyız bunun istişaresini yapmak istiyoruz. Önümüzde projeler var, bunların başında Organize Sanayi Bölgesi var, marina ve çekek yeri konusu var, Sorgun Çamlığının millet bahçesi olarak yeniden düzenlenmesi var, Manavgat’ın imar yetersizliği ile ilgili meseleler var, yeni yapılacak 400 yataklı hastane var, atıl haldeki eski belediye hastanesi inşaatı ile fakültelerin durumu ve kurulacak olan üniversite konusu var. Bunların hepsi Manavgat için önemli konular ve projeler, bunların bir an önce tamamlanması için gerekli istişarelerin yapılmasının önemine vurgu yapmak istiyoruz” dedi.

Ayrıca bu yıl belirli bir konuşmacıyı davet etmediklerini ancak Merkez Valisi Manavgatlı Ercan Topaca’nın bir konuşma yapacağını ifade eden Tatar, “Uzun yıllar çeşitli il ve ilçelerde kaymakamlık ve valilik olmak üzere çeşitli görevler üstlenen Merkez Valimiz Ercan Topaca Bey’in Manavgat’ın gelişimi için bizlere aktaracağı bilgi ve düşüncelerinin hepimiz için büyük katkı olacağına inanıyoruz” dedi.

Manavgat’ın dışında çeşitli illerde üniversitede okuyan Manavgatlı gençleri de önemsediklerini ifade eden Tatar, bu yılki toplantıda özellikle üniversiteli öğrencileri buluşmada görmek istediklerini belirterek, “Özellikle şehir dışında üniversitede okuyan Manavgatlı gençlerimizin birbirleri ile irtibat kurarak, bulundukları yerlerde birlik ve beraberlik kurmalarının hem kendileri hem de gelecekte Manavgat için yararlı olacağını düşünüyorum” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Manavgatlılar, 9., kez, buluşacak,
Yorumlar
Haber Yazılımı