Haber Detayı
19 Eylül 2020 - Cumartesi 13:19 Bu haber 11108 kez okundu
 
Manavgatlı Topaca Bartın Vali Yardımcılığına atandı
Resmi Gazete'de yayımlanan kararname ile 427 mülki idare amirinin görev yerleri değiştirildi. Kararname ile Burdur’un Karamanlı ilçesinde kaymakamlık görevini ifa eden 28 yaşındaki Manavgatlı Adem Topaca, 16 Eylül 2020 tarihinde Bartın Vali Yardımcılığına atandı.
GÜNDEM Haberi
Manavgatlı Topaca Bartın Vali Yardımcılığına atandı

İçişleri Bakanlığından yapılan açıklama ile 2020 yılı Mülki İdare Amirleri Atama Kararnamesi ile bulundukları yerlerde görev sürelerini tamamlayan ve hizmet veya mazeretleri gereğince kararname kapsamına alınan 427 mülki idare amirinin görev yerlerinin, liyakat ve kıdemleri dikkate alınarak değiştirildiği belirtildi. Kararname ile görev yeri değiştirilen Karamanlı Kaymakamlı Manavgatlı Adem Topaca, Bartın Vali Yardımcılığına atandı.

ADEM TOPACA KİMDİR?

1992 yılında Manavgat’ta doğan Adem Topaca, ilk ve orta öğrenimini burada tamamladı. 2014 yılında Dumlupınar Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümünden mezun oldu. 2016 yılında girdiği Kaymakam Adaylığı Sınavını kazanarak, Antalya Kaymakam Adayı olarak Mülki İdare Amirliği mesleğine intisap etti. Sırasıyla Antalya/ Serik ve Düzce/ Akçakoca İlçelerinde refiklik stajını tamamladıktan sonra Rize İli İkizdere İlçesinde yaklaşık 8 ay vekaleten kaymakamlık görevini yürüttü. Akabinde Bakanlık Merkez Stajı kapsamında 3 ay dil eğitimi aldıktan sonra 8 ay süreyle İngiltere’ye gönderildi. Liverpool Üniversitesinde  dil eğitimi alan ve idari sistemle ilgili çeşitli incelemelerde bulunan Adem Topaca 28 Ekim 2019-16 Eylül 2020 tarihleri arasında Burdur ili Karamanlı İlçesinde Kaymakamlık görevini yürüttü.

Kaynak: (SS) - Sinan SU Editör: Erkam ŞAHİN
Etiketler: Manavgatlı, Topaca, Bartın, Vali, Yardımcılığına, atandı,
Yorumlar
Haber Yazılımı