Haber Detayı
02 Temmuz 2019 - Salı 15:57 Bu haber 2999 kez okundu
 
Manavgatlı boksörlere Nashira’dan destek
02-08 Temmuz tarihleri arasında Amasya’da gerçekleştirilen Üst Minik ve Genç Bayanlar Türkiye Şampiyonası’nda, Manavgat Gençlik ve Spor Kulübü adına Antalya’yı temsil eden Oasis Boks Okulu kadın sporcularına sponsor olan Nashira Hotel Resort & SPA Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Aydoğan, “Sporcularımızı şampiyonada derece elde etmeleri halinde daha fazla destekleyeceğiz” dedi.
GÜNDEM Haberi
Manavgatlı boksörlere Nashira’dan destek

 

02-08 Temmuz tarihleri arasında Amasya’da gerçekleştirilen Üst Minik ve Genç Bayanlar Türkiye Şampiyonası’nda, Manavgat Gençlik ve Spor Kulübü adına Antalya’yı temsil eden Oasis Boks Okulu kadın sporcularına sponsor olan Nashira Hotel Resort & SPA Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Aydoğan, “Sporcularımızı şampiyonada derece elde etmeleri halinde daha fazla destekleyeceğiz” dedi.

Üst Minik ve Genç Bayanlar Türkiye Şampiyonası’nda Manavgat Gençlik ve Spor Kulübü adına Antalya’yı temsil eden Oasis Boks Okulu kadın boksörler, antrenör Mustafa Sümer ile birlikte Nashira Hotel Resort & SPA Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Aydoğan’ı ziyaret etti, ziyarette Akdeniz Üniversitesi Manavgat MATSO turizm Fakültesi Turizm Rehberliği Bölümü öğretim görevlisi Dr. Öğr. Üyesi Engin Derman da hazır bulundu.

Kadın boksörlere şampiyonada sponsor olan Aydoğan, “Biz arkadaşlarımıza ufak bir katkıda bulunarak hem destek hem de diğer iş insanlarımıza örnek olmak istiyoruz. Hem boksta hem de diğer spor dallarında faydalı olabilirsek ne mutlu bize. Başlarında eski şampiyon antrenörleri ile sporcularımızın derece yapacaklarına şampiyon olacaklarına da inancımız tam. Sporcularımızı her zaman destekleyeceğiz tabi şampiyon oldukları zaman daha çok destekleyeceğiz” dedi.

İş insanlarının ve turizmcilerin amatör spor dallarını desteklemelerinin sadece spora katkı sunmayacağını artı faydalarının da olduğunun altını çizen Aydoğan, “Amatör sporuna bakmak demek, toplumu buna heves ettirdiğimiz zaman iş insanı olarak ve sporcular olarak toplumda barışı sağlamış oluyorsunuz. Barış sağlandığı zaman huzur gelir, mutluluk gelir, üretim gelir” dedi. Atatürk’ün ‘Ben sporcunun zeki, çevik ve ahlaklısını severim’ sözünü hatırlatan Aydoğan, “Spor ile sadece sağlam bir vücut elde etmekle kalınmaz. Spor ile uğraşan insanlar sağlam, çevik ve dürüst oldukları zaman daha iyi yol alacaktır, töresine, yöresine ve ülkesine daha bağımlı olacaktır. Zaten bizim istediğimiz de bu. İş insanları olarak da böyle bir genç neslin yetişmesi bizim de görevimiz, onun için herkesin buna el atması gerektiğine inanıyorum” diye konuştu.

BOKS TURNUVASI DÜZENLEYEBİLİRİZ

Nashira Hotel Resort & SPA olarak birçok spor dalına destek verdiklerini hatırlatan Aydoğan, “Bölgemiz her sporun rahatlıkla dört mevsim yapılabileceği en güzel yerlerden bir tanesi. Önemli alanlar ve parkurlar mevcut. Zaten kendimizin de destek verdiği oryantiring, dragon kano ve bisiklet yarışlarında kendi takımlarımız var, takımlarımızın kazandığı yarışlar var” dedi.

Turizmi 12 aya yaymada ve turizm ekonomisinin gelişmesinde sporun önemli bir unsur olacağına dikkat çeken Aydoğan, sportif turnuvalara katılacak olan sporcuların sadece otellerde kalmayacağını ya da sadece yarışmalara katılmayacağını belirterek, “Her gün karşılaşma yapacak değil, bir taraftan da göreceği yerler ve gezeceği canının sıkılmayacağı bölge var burada; göl var, nehir var, ırmak var, deniz var, orman var, dağlarımız var buraya gelen sporcu hakikaten büyük bir enerjiyle büyük bir moralle yapacağı sporu tamamlamış ve bölgesine gitmiş olacaktır” diye konuştu.

Nashira’da boks turnuvası düzenleyebileceklerinin de sinyalini veren Aydoğan, “Böylesine güzel bir doğada, otellerin çeşitliliği açısından her bütçeye olanak sağlayan bir bölgedeyiz. Her türlü sportif müsabakanın yapılabileceği bölgemizde federasyonlarımızın turnuva ve şampiyona düzenlemesini bekliyoruz. Spor federasyonlarımıza çağrıda bulunuyoruz, gelin görün her türlü olanak bölgemizde mevcut. İşte ilk örneğini de hocamızla veriyoruz, burada bir boks turnuvası düzenlemesine ön ayak oluruz, bunun için otelimizde ring kurabilir olanak sağlayabiliriz” diye konuştu.

TURİZMCİLERLER SPORCULARI BİR ARAYA GETİRMELİYİZ

Manavgat’ın markalaşmasında spor turizminin büyük katkısı olacağına inandığını belirten Akdeniz Üniversitesi Manavgat MATSO turizm Fakültesi Turizm Rehberliği Bölümü öğretim görevlisi Dr. Öğr. Üyesi Engin Derman ise spor turizminin bölgede yaygınlaşması için projeler geliştirdiklerini belirterek, “Manavgat’ta spor turizmi öyle bir proje ki hem spor camiası kazanıyor hem turizm camiası kazanıyor. O yüzden Hüseyin Bey’de sağ olsun benim her getirdiğim projeye olumlu bakıyor. Amatör sporlar bu konuda çok önemli futbol, voleybol, basketbol tabi ki onlarda gelişsin ama bizim göz ardı ettiğimiz amatör sporlar” diye konuştu.

Manavgat ile ilgili yaptığı çalışmada, bölgede yapılabilecek 70’e yakın spor branşının olduğuna dikkat çeken Dr. Öğr. Üyesi Engin Derman, “10-15 tanesi faal, diğerlerine daha el değmemiş, o yüzden burada biz turizm camiasıyla spor camiasını birleştirebilirsek buradan müthiş bir sinerci ortaya çıkacak. Ben iddia ediyorum Manavgat’ın markalaşmasında ve çok kısa bir sürede önümüzdeki birkaç yılda bile patlama yapabilir. Yapılması gereken tek şey sporcularla turizmcileri birleştirmek” dedi.

Manavgat Gençlik ve Spor Kulübü ile Oasis Boks Okulu antrenörü Mustafa Sümer’in üniversiteden öğrencisi olduğunu belirten Dr. Öğr. Üyesi Engin Derman, “Mustafa Sümer’in Türkiye derecesi yapan 10 sporcusu var, fakat destek bulmada sıkıntı yaşıyor. Boksun bile turizm boyutu var her spor etkinliği aynı zamanda bir turizm faaliyeti. Bakın uluslar arası turnuvalar yapılıyor boksta işte Nashira’nın bahçesi çok uygun 10 tane tenis kordu var alan çok geniş 120 dönüm burada birçok sporun turnuvaları yapılabilir. Böylelikle spor etkinliklerinin kalitesi artar hem de turizmi 12 aya yaymış oluruz yani kalan 6 ayda birçok branşta faaliyet yapılabilir otellerimizde. Hüseyin Bey’de bu konuda iyi bir örnek oldu. Manavgat’ta umarım diğer turizmcilerde bu konuya el atarlar her birlikte spor ve turizmi daha iyi yerlere taşırız” diye konuştu.

SPORCULARA VERİLEN DESTEK MOTİVASYONU ARTIRIYOR

Sporcularına verdikleri destek nedeniyle Hüseyin Aydoğan ve Engin Derman’a teşekkür eden Manavgat Gençlik ve Spor Kulübü ile Oasis Boks Okulu antrenörü Mustafa Sümer, Türkiye’nin birçok noktasında düzenlenen şampiyona ve turnuvalara katılmakta maddi ve manevi açıdan sıkıntı yaşadıklarını ifade ederek, “Sporcularımız kendi sıkletlerinde çok başarılı, içlerinden Türkiye şampiyonu olan ve olacak olanlar var. Ancak bir karşılaşmada önemli olan noktalardan bir tanesi de motivasyon. Eğer sporcularımız kendilerine destek veren sponsor olursa karşılığını vermek amacıyla daha fazla hırs yapıyor, motivasyonu olumlu yönde artıyor” dedi.

Manavgat’ta turizmin 12 aya yayılmasında sporun önemini bildiklerini ifade eden Sümer, “Amatör branşlarda birçok turnuva düzenlenebilir. Mesela kendi branşım olan boksu ele alırsak, bir turnuvada en az 200-300 sporcu müsabakaya katılıyor, bunların antrenörleri, ekipleri ve ailelerini de ele alırsak, sezonun düşük olduğu kış aylarında canlılığın artacağını düşünüyorum” diye konuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Manavgatlı, boksörlere, Nashira’dan, destek,
Yorumlar
Haber Yazılımı