Haber Detayı
24 Ekim 2021 - Pazar 14:18 Bu haber 1042 kez okundu
 
Manavgat'taki çalışmalar değerlendirildi
Türkiye’nin en büyük yangını olan Manavgat yangınında zarar gören vatandaşların yaralarının sarılması için yapılan çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Bu kapsamda Vali Ersin Yazıcı başkanlığında, AFAD Koordinasyon Merkezi’nde toplantı gerçekleştirildi.
GÜNDEM Haberi
Manavgat'taki çalışmalar değerlendirildi

Vali Yazıcı başkanlığında düzenlenen toplantıya; Antalya Milletvekilleri Tuğba Vural Çokal, Kemal Çelik, İbrahim Aydın, Vali Yardımcı Yalçın Sezgin, Vali Yardımcısı Nurettin Ateş, Kaymakamlar ve ilgili kurum müdürleri katıldı.

Antalya'nın Manavgat ilçesinde 28 Temmuz'da 4 noktada başlayarak, 10 gün boyunca süren yangının yaraları sarılmaya devam ediyor. Vali Ersin Yazıcı, yapılan çalışmaların değerlendirildiği toplantıda, orman yangını sonrası evi zarar gören vatandaşlar için yapılan evlerin, hangi aşamada olduğuyla ilgili bilgi aldı.
Yangında evi zarar gören vatandaşları asla yalnız bırakmayacaklarını belirten Vali Yazıcı, yangından etkilenen bölgeler için hep birlikte çalışmalar yürütüldüğünü ve yangının izlerinin bir bir silindiği ifade etti. Her konuda vatandaşların yanında olduğunu ve hiç kimsenin mağdur olmaması için çok çalıştıklarını belirten Vali Yazıcı; “Toplantıda yangında evi zarar gören ve yıkılıp yenisinin yapımına başlanan inşaatların son durumları ve yapımına başlanacak inşaatların hangi aşamada oldukları hakkında ilgili kurum müdürlerinden bilgi aldık. Manavgat’ta yaralarımızı sarmaya devam ediyoruz. İnşallah bütün sorunlar çözülecek. Hiçbir vatandaşımızı mağdur etmeyeceğiz.” dedi.

Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör: Erkam ŞAHİN
Etiketler: Manavgat'taki, çalışmalar, değerlendirildi,
Yorumlar
Haber Yazılımı