Haber Detayı
09 Ağustos 2020 - Pazar 11:22 Bu haber 3690 kez okundu
 
Manavgat Orman İşletme yeni araçları teslim aldı
Orman yangınlarıyla daha etkin mücadele yapabilme standardına ulaşan ve bu konuda dünyanın en başarılı kurumlarından biri olan Orman Genel Müdürlüğü, bu başarıyı tüm ülke ormancılığına yayabilmek amacıyla satın aldığı Yangın İlk Müdahale Araçlarından 28’ini Antalya Orman Bölge Müdürlüğü emrine verdi.
GÜNDEM Haberi
Manavgat Orman İşletme yeni araçları teslim aldı

Antalya Orman Bölge Müdürlüğüne bağlı 14 Orman İşletme Müdürlüğüne dağıtımı yapılmak üzere 07.08.2020 Cuma günü Bölge Müdürlüğü tamir ve bakım atölyesinde tören düzenlendi.
Törene Antalya Orman Bölge Müdürü Vedat Dikici, Makine İkmal Şube Müdürü Seyit Sayın ve araç şoförleri katıldı.
Törende araçları kullanacak olan personele hitabeden Bölge Müdürü Dikici; Orman Genel Müdürlüğünün orman yangınlarıyla mücadelede dünya standartlarına ulaştığını ve bu yangınla mücadelede dünyanın en başarılı kurumlarından biri sayıldığını, bu araçların Bölge Müdürlüğü ormancılığına hayırlı olmasını dileyerek, araç şoförlerine, teşkilata aidiyet duygularını arttırmaları, araçları sahiplenmeleri, onların tamir ve bakımlarını zamanında yaptırmaları, her an yangına hazır halde bekletmeleri hususlarında tavsiyelerde bulundu.
Manavgat Orman İşletme Müdürü M. Sedat Çalış; "OGM tarafından 1650 adet satın alınarak işletmelere gönderilen ilk müdahale araçlarından ilk partinin iki aracını teslim aldık.
Kontrollerini de yaptık. Hayırlı olsun" dedi.
Kaynak: (EŞ) - Erkam ŞAHİN Editör: Erkam ŞAHİN
Etiketler: Manavgat, Orman, İşletme, yeni, araçları, teslim, aldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı