Haber Detayı
10 Kasım 2020 - Salı 15:46 Bu haber 6668 kez okundu
 
Manavgat Orman İşletme 'Geleceğe Nefes' oluyor
11 Kasım 'Milli Ağaçlandırma Günü' kapsamında yarın saat 10.30'da Ulukapı Şehit Halil İbrahim Mudul Hatıra Ormanı'nda dikim töreni düzenleniyor.
GÜNDEM Haberi
Manavgat Orman İşletme 'Geleceğe Nefes' oluyor

Ulukapı Şehit Halil İbrahim Mudul Hatıra Ormanı'nda, 11 Kasım 'Milli Ağaçlandırma Günü' kapsamında yapılacak dikim öncesi bilgi veren Manavgat Orman İşletme Müdürü M. Sedat Çalış; "2020 yılı boyunca dikilen fidanlar gibi Ulukapı Şehit Halil İbrahim Mudul Hatıra Ormanı'nda yapılacak olan fidan dikimleri de, pandemi döneminin fedakar insanları olan sağlık kahramanlarımıza adanacak" dedi.

 

 

Çalış; "Geçtiğimiz yıl yayınlanan Cumhurbaşkanlığı Genelgesi gereğince Tarım ve Orman Bakanlığı Orman Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan 2020 yılı 'Geleceğe Nefes Ağaçlandırma Projesi' kapsamında yarın fidan dikimi ve dağıtımı yapacağız. Gerçekleştirmeyi planladığımız fidan dikim etkinliği için ve aynı sahanın bitişiğinde 2019 yılı Milli Ağaçlandırma Günü'nde dikim yapmış olduğumuz sahanın tamamlaması için belirlediğimiz fidan çeşit ve miktarı ile etkinlik kapsamında dağıtmayı planladığımız fidan çeşit ve miktarını Antalya Bölge Müdürlüğümüze ilettik. Koronavirüs salgını tedbirleri alınarak düzenlenecek olan fidan dikim töreninde bin adet fidan toprakla buluşacak, ayrıca bin adet fidan da vatandaşlara dağıtılacak" dedi.

Manavgat Orman İşletme Müdürü Sedat Çalış, düzenlenecek törene tüm Manavgatlıları davet ederek, “Ormanlarımız milli servetlerimizdir, onları korumak ve büyütmek hepimizin görevidir, bugün fidan yarın nefes sloganından yola çıkarak Milli Ağaçlandırma Günü dolayısıyla düzenlediğimiz törene vatandaşlarımızı davet ediyoruz. Törenimiz Koronavirüs salgını nedeniyle maske ve sosyal mesafe kurallarına uygun bir şekilde gerçekleştirilecektir” dedi.

 

Kaynak: (EŞ) - Erkam ŞAHİN Editör:
Etiketler: Manavgat, Orman, İşletme, 'Geleceğe, Nefes', oluyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı