Haber Detayı
14 Mayıs 2018 - Pazartesi 10:53 Bu haber 18456 kez okundu
 
Manavgat MYO 13. mezunlarını verdi Manavgat’ın üniversite olma yolunda; 1 Meslek Yüksekokulu ve 1,5 fakültesi var
2005-2006 eğitim öğretim yılında ilk mezunlarını veren Akdeniz Üniversitesi Manavgat Meslek Yüksek Okulu, bu yıl gerçekleştirdiği 13. mezuniyet töreninde 7 programdan toplam 280 öğrenciyi mezun etti. Mezuniyet töreninde konuşan Manavgat MYO Müdürü Prof. Dr. Hakan Sert, üniversite yolunda bir an önce fakülte binalarının yardımseverlerin de katkılarıyla tamamlanması gerektiğine işaret ederek, “İkinci Fakültemiz Sosyal ve Beşeri Bilimler Fakültesi de açılmış ilk öğrencilerini alacak ancak halen bir binası bulunmamaktadır. Yanı elimizde bir Meslek Yüksekokulu ve bir buçuk fakültemiz var şu anda” dedi.
EĞİTİM Haberi
Manavgat MYO 13. mezunlarını verdi Manavgat’ın üniversite olma yolunda; 1 Meslek Yüksekokulu ve 1,5 fakültesi var

 

2005-2006 eğitim öğretim yılında ilk mezunlarını veren Akdeniz Üniversitesi Manavgat Meslek Yüksek Okulu, bu yıl gerçekleştirdiği 13. mezuniyet töreninde 7 programdan toplam 280 öğrenciyi mezun etti. Mezuniyet töreninde konuşan Manavgat MYO Müdürü Prof. Dr. Hakan Sert, üniversite yolunda bir an önce fakülte binalarının yardımseverlerin de katkılarıyla tamamlanması gerektiğine işaret ederek, “İkinci Fakültemiz Sosyal ve Beşeri Bilimler Fakültesi de açılmış ilk öğrencilerini alacak ancak halen bir binası bulunmamaktadır. Yanı elimizde bir Meslek Yüksekokulu ve bir buçuk fakültemiz var şu anda” dedi.

Akdeniz Üniversitesi Manavgat Meslek Yüksekokulu, 13. mezuniyet törenini okulun tören alanında yaptığı program ile gerçekleştirdi. Muhasebe ve Vergi Uygulamaları, Turizm ve Seyahat Hizmetleri, İşletme Yönetimi, Otel İşletmeciliği, Pazarlama,  Bilgisayar Teknolojileri ve Programlama, Aşçılık programlarından mezun olan 280 öğrenci, mezuniyet belgelerini aldıktan sonra fırlattıkları keplerle mezuniyetlerini kutladı.

Manavgat MYO’da düzenlenen mezuniyet törenine Manavgat Kaymakamı Dr. Mustafa Yiğit, MATSO Başkanı Ahmet Boztaş, Bakkallar Bayiler ve Büfeciler Odası Başkanı Abdullah Akça, Servisçiler Odası Başkanı Mustafa Aydın, MAYÖV Yönetim Kurulu üyeleri, öğretim görevlileri, öğrenciler ve aileleri katıldı.

Manavgat MYO’nun 2005 yılında bir program ve az sayıda öğrenci ile açıldığını hatırlatan MYO Müdürü Prof. Dr. Hakan Sert, bugün ise 3 bin 200 öğrenci ve 7 programla eğitim öğretime devam ettiklerini belirterek, “Önümüzdeki dönemde, sekizinci programımız olan ‘Çocuk Gelişimi’ programına da öğrenci alınacaktır. Ayrıca bunlara ilaveten yeni açtığımız ‘Organik Tarım’ , ‘Gıda Teknolojisi’ ve ‘Elektrik’ programlarına da sırasıyla öğrenci almaya başlayacağız ve öğrenci sayımız inşallah 4 bini bulacaktır” dedi.

Program sayısının ve öğrenci sayısının artmasından Manavgat’ın büyük bir kazancı ve avantacının olacağını ifade eden Prof. Dr. Hakan Sert, “Ancak özellikle barınma anlamında, yurt imkânlarının geliştirilmesi ve Kredi Yurtların kapasitesinin artırılması burada önem kazanmaktadır” dedi.

MANAVGAT ÜNİVERSİTESİ EN BÜYÜK HAYALİMİZ

Manavgat’ın ile olması ve Manavgat Üniversitesi’nin açılmasının en büyük hayalleri olduğunu ifade eden Prof. Dr. Hakan Sert, “Bakınız! 16 tane yeni devlet üniversitesi açılıyor! Biz neden bunların arasında yokuz bir düşünelim bence! Bu hedefe ulaşmak için Meslek Yüksekokulumuzun yanında MATSO Turizm Fakültemiz, MATSO'nun ve Sayın Ahmet Boztaş'ın özverili çalışmalarıyla yapılan binasıyla tam anlamıyla faaliyete geçmiştir. İkinci Fakültemiz Sosyal ve Beşeri Bilimler Fakültesi de açılmış ilk öğrencilerini alacak ancak halen bir binası bulunmamaktadır. Yanı elimizde bir Meslek Yüksekokulu ve bir buçuk fakültemiz var şu anda! Buradan Manavgatlı hayırseverlere ve bu işe gönül vermiş tüm kişi ve kurumlara sesleniyorum. Gelin hep beraber, birlik olalım ve Manavgatlınıza ikinci ve üçüncü Fakülte binalarını yapalım ki Manavgat üniversitesinin açılmasını isteyebilme hakkına ve gücüne kavuşalım” diye konuştu.

YÜKSEKOKULA DESTEK VERENLERE TEŞEKKÜR

Eğitimlerini tamamlayan öğrencilerin mezuniyet töreni için bir araya toplandıklarını belirtenProf. Dr. Hakan Sert, öğretim üyelerini memnun eden iki şey olduğunu ifade ederek, “Öğrencilerin başarılı bir şekilde okullarından mezun olduklarını görmek, daha sonra da iyi bir işte çalışmaları vatana millete faydalı olmalarıdır” dedi.

Aynı amaç ve birlikte çalışma ile başarının yakalanabileceğine vurgu yapan Prof. Dr. Hakan Sert, “Akdeniz Üniversitesi Manavgat Meslek Yüksekokulu olarak eğitim-öğretim yılı boyunca, akademik ve idari personelimizin de desteğiyle öğrencilerimizle birlikte çok sayıda seminer, panel, teknik gezi ve sosyal sorumluluk projeleri gerçekleştirdik. Öğrencilerimiz, ulusal veuluslararası çerçevede birçok yarışmaya katılarak önemli başarılar elde ettiler; Akdeniz Üniversitesi'nin ismini en iyi şekilde taşıdılar.

Öğrencilerimizin başarılarında ve okulumuzun işleyişinde öncelikle emeği geçen başta:

Müdür Yardımcılarını Ebru ve Levent Hocalarım, Yüksekokul Sekreterim Kubilay Hanım ile birlikte, Burada isimlerini sayamadığını tüm akademik ve idari personelimize; Ayrıca Yüksekokulumuz kurulduğundan bu yana okulumuzda Yöneticini yapan benden önceki Müdürlerimiz Prof. Dr. Ali Erdoğan ve Prof. Dr. Hacer Sert'e buradan Teşekkür Ediyorum. Okulumuza desteklerini esirgemeyen:Manavgat Kaymakamlığı ve Manavgat Belediyesine, MAYÖV Vakıf Yönetimineve ayrıca her yıl düzenli olarak üniversitemize destek veren Sayın Hasan Özden'e, basın mensuplarına ve adını buradan sayamadığım tüm hayırsever kişi ve kurumlara,sonsuz teşekkürlerimi sunmak istiyorum. Tabi özel bir parantez açarak göreve başladığımdan bu yana, beni hiç yalnız bırakmayan sevgili dostlarım Sayın Hamza Yalçın ve Mücahit Tatar’da desteklerinden dolayı teşekkürlerimi ayrıca sunmak istiyorum” diye konuştu.

Konuşmasının son bölümünde öğrencilere seslenen Prof. Dr. Hakan Sert, “Sevgili öğrencilerimiz okul bittiama hayat devam ediyor. Bugün itibariyle yaşamınızda yeni bir pencere açıyorsunuz. Hayat mücadelesinin beraberinde getirdiği zorluklar sizi endişelendirmesin. Dürüst, ahlaklı, kendine inanan ve güvenen meslek sahibi gençler olarak yarınlarınız için,ülkeniz için yapabileceğiniz birçok şey var.Biliyorsunuz iyi ve başarılı bir insan olmak ayrıcalıktır ama emek ister. Sizden ricam başarılı olmak için her zaman emek harcayın, çalışkan olun. Göreceksiniz uzun dönemde kazanan hep siz olacaksınız.Ulu önder Atatürk’ün gösterdiği akla ve bilime dayalı çağdaş uygarlık yolunda başarı ve mutluluklarla dolu bir yaşam diliyorum hepinize” diye konuştu.

OKUL BİRİNCİSİ KILIM’A İŞ TEKLİFİ

Prof. Dr. Hakan Sert’in konuşmasının ardından Manavgat Meslek Yüksekokulu’nda ilk üçe giren öğrencilere belge ve ödülleri verildi. MYO üçüncüsü Aşçılık Programı öğrencisi Fatmanur Özdemir’e Prof. Dr. Hakan Sert, MYO ikincisi Turizm ve Otel İşletmeciliği Programı öğrencisi Ramazan Cengiz’e MATSO Başkanı Ahmet Boztaş, MYO birincisi Pazarlama Programı öğrencisi Kadir Kılım’a Manavgat Kaymakamı Dr. Mustafa Yiğit belge ve ödülünü verirken, ödül töreninde konuşan Kaymakam Yiğit, “Mezuniyetinizi kutluyorum. Yeni bir hayata başlıyorsunuz. Bu hayat daha farklı, omuzlarınıza yükler binecek. Manavgat’tan güzel anılarla ayrılacaksınız, belki burada yaşayacaksınız. Ama Türkiye’mizin en güzel coğrafyasından ayrılıyorsunuz veya burada yaşayacaksınız. Buna emin olun çünkü 4 tane ırmağı, 3 tane barajı olan bir tarafında deniz bir tarafında orman bir tarafında tarih bir tarafında doğal güzellikler böyle bir ilçe herhalde Türkiye’de yok diye biliyorum.Dolayısıyla en güzel beldelerinden bir tanesinde yaşıyorsunuz, yaşadınız ve ayrılıyorsunuz. Yeni hayatınızda bende başarılar diliyorum hepinizi tebrik ediyorum” dedi.

Belge ve ödüllerin verilmesinin ardından okul birincisi Kadir Kılım okul yaş kütüğüne isminin bulunduğu plakayı çaktı ve arkadaşları adına kısa bir konuşma yaptı. Ayrıca MAYÖV Yönetim Kurulu üyesi Mücahit Tatar okul birincisi Kılım’a MAYÖV adına altın hediye ederken, sahibi olduğu firmada iş teklifinde bulundu.

Okuldan mezun olan 280 öğrenciye sırasıyla mezuniyet belgeleri verildikten sonra öğrenciler 10. Yıl Marşı eşliğinde keplerini havaya fırlatarak mezuniyetlerini kutladı. Mezuniyet töreni gerçekleştirilen kokteyl ile son buldu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Manavgat, MYO, 13., mezunlarını, verdi, Manavgat’ın, üniversite, olma, yolunda;, 1, Meslek, Yüksekokulu, ve, 1,5, fakültesi, var,
Yorumlar
Haber Yazılımı