Haber Detayı
02 Mayıs 2018 - Çarşamba 09:58 Bu haber 3570 kez okundu
 
Manavgat Müftülüğü Dr. Acar’ı ağırladı
Manavgat Müftülüğünün ‘Her Ay Bir Konu Bir Konuk’ etkinliği kapsamında Denizli Müftü Ahmet Hulusi Efendi Eğitim Merkezi Müdürü Dr. Mustafa Acar tarafından “Mesleki Bilgilerin Arttırılması ve Kurum Aidiyeti” konulu konferans verildi.
YAŞAM Haberi
Manavgat Müftülüğü Dr. Acar’ı ağırladı

 

Manavgat Müftülüğünün ‘Her Ay Bir Konu Bir Konuk’ etkinliği kapsamında Denizli Müftü Ahmet Hulusi Efendi Eğitim Merkezi Müdürü Dr. Mustafa Acar tarafından “Mesleki Bilgilerin Arttırılması ve Kurum Aidiyeti” konulu konferans verildi.

‘Her Ay Bir Konu Bir Konuk’ isimli etkinlik kapsamında Denizli Müftü Ahmet Hulusi Efendi Eğitim Merkezi Müdürü Dr. Mustafa Acar tarafından “Mesleki Bilgilerin Arttırılması ve Kurum Aidiyeti” konulu konferans Manavgat Müftülüğü Konferans Salonu’nda verildi. Konferansa Manavgat Müftüsü Mustafa Atilla, Şube Müdürü Hüseyin Koçak, Murakıb Hasan Şentürk, Din Görevlileri, Kur’an Kursu Öğreticileri ve müftülük personeli katıldı.

Konferans Karacalar Mahallesi Hacıisalı Camii İmam-Hatibi İbrahim Dursun’ un Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı. Açış konuşmasını yapan İlçe Müftüsü Atilla, Her Ay Bir Konu Bir Konuk kapsamında yapılan bu programların devam edeceğini belirterek konuşmacı olarak katılan Dr. Mustafa Acar ve görevlilere katılımlarından dolayı teşekkür etti. Din görevlilerinin üstlendiği sorumluluğun önemine vurgu yapan Atilla, toplumun din görevlilerinden çok şey beklediğini ve beklentilerin üstesinden gelmek için daha çok gayret edilmesi gerektiğini söyledi.

Açış konuşmasının ardından katılımcılara “Mesleki bilgilerin arttırılması ve Kurum aidiyeti hakkında bilgiler veren Dr. Mustafa Acar özetle şunları söyledi: “Bizler, İman ve Ahlak ilkelerini insanlığa bilgimiz, sözümüz ve davranışlarımızla sunum makamındayız. Aidiyetimizi bencilleştirmeden, Allah ve Resulünü iyi anlatmalıyız. Bizim boş bıraktığımız alanı birileri dolduracaktır. Doğru bilgi ile anlatılmayan din anlayışı, yerini Deizm, Ateizm, ya da Deaş kıskacında kalmış bir yanlışlığa bırakacaktır. Görev ve sorumluluklarımızın farkında olmalıyız. Son günlerde gündeme gelen Deizmdiye bir kavram var ve peki nedir? Deizm, insan aklını ve tecrübesini değersizleştiren, kendinden başka dinlere hoşgörülü davranmayan ve kendi içindeki farklılıklara dahi tahammül edemeyerek dini parçalayıcı, ayrıştırıcı bir mekanizmaya dönüştüren Hristiyanlığa karşı bir protesto hareketi olarak ortaya çıkan teolojik-felsefi bir harekettir. Biz kendi bilgilerimizi Kur’an ve sünnetin ışığında değerlendirerek kendi içimizde olan bozulmaları düzeltip iyileştirmeye gayret etmedikçe çevremizde ne olup bittiğinden habersiz bencil bir hayatın içinde olduğumuz müddetçe, özellikle gençlerin dinden uzaklaşması ya da son derece yanlış bir din algısına sahip olmaları kaçınılmaz olacaktır. Dolayısıyla topluma doğru dini anlatmakla görevli bizler; acilen doğru bir peygamber algısına ve peygamberimizin örnekliğinde doğru bir din anlayışına sahip olmamız ve anlatmamız gerekir. Aksi halde kendisiyle, ailesiyle, toplumuyla, tarihiyle barışık, ülkesini, milletini sevgisi ve sevdasıyla çağın ileri gelişmiş müreffeh milleti olma idealinde nesil yetişmeyecektir”

Acar, Din gönüllülerinin sahip olması gereken dört önemli ilkeye dikkat çekerek “1-Doğru bilgi: Kaynağı Kur’an ve sünnet olacak. O’nun için sürekli okumalıyız. 2- Samimiyet. 3- Söz ve eylem bütünlüğü. 4- Allah’a tevekkül ve teslimiyet. Allah için birbirimizi sevmeliyiz, İyilik ve güzellikte yardımlaşmalıyız” dedi.

Program sonunda tüm katılımcılara Diyanet İşleri Başkanlığı Yayınlarından FETÖ (Din İstismarının Arkasına Saklanan Terör Örgütü) ve DEAŞ (Dehşete Dayalı Bir Din İstismarı) adlı Kitap dağıtımı ve imzasının ardından program sona erdi.

Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Manavgat, Müftülüğü, Dr., Acar’ı, ağırladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı