Haber Detayı
12 Haziran 2017 - Pazartesi 09:32 Bu haber 3581 kez okundu
 
Manavgat karpuzu hale indi
Manavgat'ın ünlü karpuzu Manavgat Toptancı Hali’ne indi. Manavgat karpuzu toptancı halinde kilosu 40-80 kuruş arasında satılıyor.
YAŞAM Haberi
Manavgat karpuzu hale indi

Manavgat'ın ünlü karpuzu  Manavgat Toptancı Hali’ne indi. Manavgat karpuzu toptancı halinde kilosu 40-80 kuruş arasında satılıyor.

Manavgat karpuzu  toptancı halinde kilosu 40-80 krş ardasında  alıcı buluyor. Tadıyla ünlü Manavgat  karpuzu buradan Türkiye'nin birçok yerine gönderiliyor. Manavgat'ta yıllık 16 bin dekar alanda 100 bin ton karpuz ile 15 bin dekar alanda 90 bin ton kavun üretimi yapılıyor. Manavgat Yaş Sebze ve Meyve Komisyoncuları Derneği Başkanı Tevfik Anlar, Manavgat'ın tadıyla ünlü karpuzunun toptancı haline indiğini söyledi. Hale şuanda günlük 200-300 ton arasında karpuz indiğini belirten   Anlar, karpuz'un  halde kilosu 40 ile 80 kuruş arasında alıcı bulduğunu söyledi. Manavgat  karpuzunu halden Türkiye'nin bir çok yerine gönderdiklerini belirten Tevfik Anlar, karpuz fiyatlarının şuanda beklenin üzerinde olduğunu olduğunu ifade ederken Manavgat kavunun ise hal'e 20 Haziran'dan sonra gelmeye başlayacağını söyledi. Anlar halde Manavgat sivri biberinin ise 50-70 kuruş arasında domates'in ise 50 ila 1.10 kuruş arasında alıcı bulduğunu sözlerine ekledi.

Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Manavgat, karpuzu, hale, indi,
Yorumlar
Haber Yazılımı