Haber Detayı
29 Nisan 2019 - Pazartesi 18:43 Bu haber 1689 kez okundu
 
Manavgat ihracatla da yükselecek
Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası (MATSO), Manavgat’ın ihracat potansiyelini ve üretim potansiyelini artırmak amacıyla bir dizi eğitim düzenledi, ayrıca üyelere işyerinde ihracata yönelik danışmanlık hizmeti verdi.
YAŞAM Haberi
Manavgat ihracatla da yükselecek

 

Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası (MATSO), Manavgat’ın ihracat potansiyelini ve üretim potansiyelini artırmak amacıyla bir dizi eğitim düzenledi, ayrıca üyelere işyerinde ihracata yönelik danışmanlık hizmeti verdi.

MATSO, Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA)’nın da desteğiyle hem üretim hem de ihracatı artırmak amacıyla bir dizi çalışma gerçekleştirdi.

İHRACATA YÖNELİK ÜYELERE İŞYERİNDE DANIŞMANLIK HİZMETİ VERİLDİ

MATSO tarafından ihracat yapan üyeleri iş yerlerinde ihracat danışmanı ile birlikte ziyaret edilerek ihracata yönelik sorunları dinlenip çözüm önerileri sunuldu. MATSO ayrıca danışmanlık hizmeti vermenin yanı sıra hizmet binasında gerçekleşen 5 gün günlük ihracat eğitimi düzenledi. İhracatta temelden sonuca kadar birçok aşamanın anlatıldığı eğitim 30 saat sürdü. Eğitim sonunda İhracatta yeni müşteri bulma tekniklerine yönelik final eğitimi gerçekleştirildi.

ŞEHRİMİZİN ÖNEMLİ GELİRLERİNDEN BİRİSİNİN DE İHRACAT OLMASI İÇİN ÇABA GÖSTERİYORUZ

MATSO Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Boztaş, ihracatın Manavgat'ın önemli gelir kalemlerinden birisi olması için çaba gösterdikleri belirterek bunun için bir dizi çalışmaya imza attıklarını söyledi. Turizm ve tarıma dayalı kent ekonomisine ihracat gelirlerinin eklenmesinin önemine değinen Boztaş, "yaptığımız bir dizi çalışma ve faaliyetle Manavgat’ın ihracatını artırmak istiyoruz. Manavgat'ta artık önemli gelir kaynaklarımızdan birisi de ihracat olacak, Manavgat ihracatla da yükselecek” diye konuştu.

ÜRETİM YAPAN ÜYELERE KOBİ DANIŞMANI DESTEĞİ

 MATSO tarafından üretim yaparak kent ekonomisine katkı sağlayan üyelere yönelik KOBİ danışmanı ile işyeri ziyaret ederek devletin verdiği hibe, destek ve krediler konusunda bilgilendirme yapıldığı söyleyen Boztaş, bilgilendirmelerin pratik ve teorik olarak gerçekleştirildiğini kaydetti.

HEDEFİMİZ ŞEHRİMİZİN ÜRETİM POTANSİYELİNİ ARTIRMAK

Hedeflerinin üyelerin üretim potansiyelini artırmak olduğunu anlatan Boztaş, bunun çeşitli çalışmalara yaptıklarını söyledi. Başkan Boztaş, “Üretim yapan üyelerimizi iş yerlerinde ziyaret ederek KOBİ danışmanı ile destekler konusunda bilgilendiriyoruz. Manavgat’ta üretim yapan, kent ve ülke ekonomisine katkı sağlayan çok sayıda üyemiz var. Bu üyelerimizin ürettikleri ürünleri hem yurt içi hem de yurt dışına pazarlanmasını istiyoruz” dedi.

Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Manavgat, ihracatla, da, yükselecek,
Yorumlar
Haber Yazılımı